Пенсію потрібно заробити, а не просто дожити до 60 років, – Рева

Сьогодні потрібна пенсійна система, яка буде мотивувати людей виходити на пенсію пізніше.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева в інтерв’ю “Дзеркало тижня”.

“Пенсійний вік у нас вже підвищується. Тому той ефект, про який говорив МВФ, треба ділити на два. Для жінок з 2011-го протягом ще десяти років пенсійний вік зростатиме. І якби ми пішли по шляху” пенсійного віку “, то мова йшла б тільки про чоловіків “, – сказав він.

“Але якщо ми підвищуємо пенсійний вік, то б’ємо по тій частині суспільства, яка платить внески, працює і кожен день чекає пенсії. А до них приходять і кажуть: ви підете на пенсію не зараз, а через три роки. Це демотивує людей. А потрібна система, яка, навпаки, мотивує “, – вважає чиновник.

“Наша головна мета – збільшити кількість людей, які сплачують пенсійні внески. Зрівнялівкою цього досягти не можна. Платити почнуть тоді, коли зрозуміють, що пенсію потрібно заробити, що вона залежить від розміру внеску і стажу. Людину потрібно поставити перед вибором: хочеш йти на пенсію в 60 років – зароби її.  Якщо не заробив – в 60 років на відпочинок йти не повинен”, – пояснив Рева.

Нагадаємо, згідно з новим меморандумом між Україною та Міжнародним валютним фондом, оприлюдненому 4 квітня, Верховна Рада повинна прийняти закон про пенсійну реформу, а сама реформа повинна вступити в силу з початку 2018 року.

Кабінет Міністрів має намір презентувати проект нової пенсійної реформи у Верховній Раді до 16 травня.

“Ми повинні все порахувати, не можна поспішати. Працюють серйозні експерти, економісти – наші, з Мінекономіки, Мінфіну, а також з МВФ. До 16 травня ми повинні представити відповідний законопроект у ВР”, – заявив Рева.

Він наголосив, що вважає пенсійну – ключовою реформою для України: “У країні, яка веде гібридну війну, де 134 млрд грн витрачається на оборону, платити 140 млрд за мізерні пенсії – злочин”.

Зі слів міністра, підвищення рівня пенсій планується фінансувати з додаткових доходів Пенсійного фонду, а 140 млрд грн його дефіциту фіксуються на поточному рівні.

Нагадаємо, раніше Рева заявив, що підвищення пенсій з 1 жовтня обійдеться в додаткових 11-12 млрд грн, які планується профінансувати за рахунок зростання надходжень Пенсійного фонду України.