У Білому домі оприлюднили графік Трампа у день зустрічі з Путіним
У Білому домі запланували півторагодинну зустріч у форматі тет-а-тет між президентом США Дональдом Трампом та президентом РФ Володимиром Путіним. Після переговорів вони пообідають разом та проведуть спільну прес-конференцію.
Про це йдеться в офіційному графіку Трампа на понеділок, 16 липня, який опублікували на сайті Білого дому.
Президент США розпочне офіційну частину візиту до Гельсінкі із зустрічі з президентом Фінляндії Саулі Нійністес о 9:40 ранку за місцевим часом, який співпадає з часом за Києвом.
Переговори з Путіним у форматі тет-а-тет мають розпочатися о 13:20 у Президентському палаці в Гельсінкі.
О 16:50 Трамп і Путін мають провести спільну прес-конференцію.
Увечері того ж дня президент США вилетить з Гельсінкі до Вашингтона.
Трамп уже прибув у Гельсінкі для участі у саміті.
Перед цим глава Білого дому заявив, що прогнозує шквал критики з боку ЗМІ та представників Демократичної партії незалежно від того, як пройде його зустріч з Путіним.
“На жаль, як би вдало я не проявив себе на саміті, навіть якби мені віддали Москву в якості компенсації за всі гріхи та зло, скоєні Росією за багато років, мене все одно розкритикують за те, що я був недостатньо хороший і мені повинні були віддати ще й Санкт-Петербург”, – написав Трамп у Twitter.
Також він назвав деякі новинні ЗМІ “ворогами суспільства”.
Раніше Трамп сказав, що “не очікує багато” від зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним та упевнений, що “нічого поганого” від цієї зустрічі не буде.
Президент США Дональд Трамп “не очікує багато” від зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним та упевнений, що “нічого поганого” від цієї зустрічі не буде.
Про це Трамп заявив в інтерв’ю телекомпанії CBS напередодні саміту у Гельсінкі.
“Я їду туди з низькими очікуваннями… Я не маю великих очікувань”, – заявив президент США.
Коментуючи питання про свої цілі на зустрічі з Путіним Трамп заявив: “Я повідомлю про це після зустрічі” та пообіцяв, що “нічого поганого” від дискусії лідерів не буде.
“Нічого поганого з цього не вийде, і, можливо, вийде щось добре”, – додав він.
Також Трамп прокоментував звинувачення на адресу 12 офіцерів ГРУ щодо втручання у президентські вибори в США 2016-го року. На питання, чи має він намір просити Путіна дозволити їх екстрадицію, президент США заявив: “Я не думав про це”.
“Можливо. … Але, зрозуміло, я буду питати його про це. Але знову-таки, це було за часів адміністрації Обами. Що там б вони не робили, це було за адміністрації Обами”, – заявив президент США.
Зазначимо, Росія та США не мають домовленостей про екстрадицію, тому малоймовірно, що Москва видасть США підозрюваних для судового переслідування.
Замість того, щоб засудити Росію за хакерські атаки на сервери Демократичної партії США, Трамп поклав відповідальність на своїх політичних опонентів – Національний комітет Демократичної партії (НКДП), що ті не вжили адекватних заходів для захисту своїх комп’ютерних систем, як це зробив комітет Республіканської партії.
“Я чув, що вони також намагалися зламати Національний комітет республіканської партії. Але у нас був більш ефективний захист. Мені говорили про це кілька людей. У нас був ефективніший захист, тому вони не змогли зламати”, – зазначив Трамп.
У свою чергу радник Білого дому з питань нацбезпеки Джон Болтон в інтервю каналу ABC заявив, що було б “нерозумно” з боку Трампа попросити Путіна видати звинувачених офіцерів, оскільки це те, що “він не може зробити за російським законом”, пише “Голос Америки“.
Раніше Болтон заявив, що “важко повірити”, що Путін нічого не знав про втручання офіцерів російської розвідки у президентські вибори в США у 2016-му.
“Подивимося, що він (Путін – ред.) скаже тепер, після звинувачень щодо агентів ГРУ, які, очевидно, є частиною російської держави”, – заявив Болтон.
Держсекретар США Майк Помпео тим часом заявив, що прибув до Фінляндії, де Путін та Трамп “планують обговорити відносини між США та РФ”.
“Зустріч відповідає інтересам нацбезпеки США. Дуже важливо, щоб лідери США та РФ обговорили важливі питання між нашими країнами”, – зазначив він.
Перед цим президент США заявляв, що планує обговорити з Путіним низку питань, зокрема і Україну.
15 липня у столиці Фінляндії відбулася акція протесту, приурочена до приїзду лідерів США та РФ – Helsinki Calling. У зв’язку із самітом Трампа і Путіна у Гельсінкі заплановано близько десяти демонстрацій.