Тимошенко випереджає Порошенка в уподобаннях електорату

Першу п’ятірку фаворитів президентських перегонів, якби вони відбувалися зараз, склали б Юлія Тимошенко, Петро Порошенко, Анатолій Гриценко, Юрій Бойко та Олег Ляшко.

Про це свідчить опитування, проведене з 2 до 14 грудня Київським міжнародним інститутом соціології.

 Так, якби вибори президента відбувалися в середині грудня, то голоси виборців розподілилися б так: 7,9% проголосували б за Юлію Тимошенко, 6,5% – за Петра Порошенка, 4,9% – за Анатолія Гриценка, 3,6% – за Юрія Бойка, 3,5% – за Олега Ляшка.

Ще 3,2% виборців підтримали б Андрія Садового, 3% – Вадима Рабіновича, 1,4% – Володимира Гройсмана, 1,2% – Олега Тягнибока, 0,4% – Арсенія Яценюка.

За інших кандидатів висловилися загалом  2,7% респондентів.

4,5% викреслили б усіх кандидатів, зіпсували б бюлетень.

15,3% воліли б не брати участь у голосуванні.

39,1% не визначилися, за кого голосувати, Ще 2,7% відмовилися відповідати на запитання.

За висновком соціологів, якби ті, хто не визначився за кого голосувати, не прийшли б на вибори, участь у голосуванні взяли б близько 38% усіх виборців, і подані голоси розподілилися б наступним чином:

– 20,5% – за Юлію Тимошенко,

– 16,9% – за Петра Порошенка,

– 12,8% – за Анатолія Гриценка,

– 9,5% – за Юрія Бойка,

– 9,2% – за Олега Ляшка,

– 8,5% – за Андрія Садового,

– 7,8% – за Вадима Рабіновича,

– 3,6% – за Володимира Гройсмана,

– 3,2% – за Олега Тягнибока,

– 1% – за Арсенія Яценюка,

– за інших кандидатів – загалом  7,1%.

КМІС проводив дослідження 2-14 грудня на замовлення неназваного клієнта. Методом особистого інтерв’ю опитали 2039 респондентів у 110 населених пунктах усіх регіонів (крім АР Крим і захопленої частини сходу) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою, що репрезентативна для населення України віком від 18 років. Похибка не перевищує 3,3%

Місяцем раніше третім у рейтингу кандидатів на президентську посаду, запропонованих соціологами, був співак Святослав Вакарчук.

Однак 10 грудня лідер гурту “Океан Ельзи” заявив, що не має політичних амбіцій, і запропонував ділитися ідеями щодо реформ у рамках ініціативи “Знаю як”.

Чергові вибори президента України мають відбутися навесні 2019 року.