Турагентства розповіли, де можна недорого відпочити влітку 2016

Дві третини морських турів на літо зараз купується в Туреччину. У трійку лідерів входять також Єгипет і Болгарія, повідомляє NewsOboz.org. При цьому в туристичних фірмах стверджують: ринок виїзного туризму відновлюється. Після торішнього спаду на 50%, в цьому році спостерігається зростання попиту на закордонний відпочинок на 15-20%. Туреччина стала дешевше на 30-50%
Багато в чому позитивна динаміка пояснюється популярністю турецького напрямку. “У нас кількість проданих путівок до Туреччини збільшилася на 30% в порівнянні з минулим роком”, – повідомив гендиректор TUI Ukraine Тарас Демура.
Ситуація на турецьких курортах складна: теракти в Стамбулі і Анкарі відлякали європейських туристів, їх в цьому сезоні приїде на 30-40% менше. Втратили готельєри і російських відпочиваючих. “Багато трьох-чотиризіркових готелей на узбережжі Кемера до цього сезону взагалі не відкрилися, а деякі п’ятизіркові знизили тарифи на 30-50%”, – каже комерційний директор Tez Tour Аркадій Маслов.
На червень можна купити тур на двох до п’ятизіркового готелю на турецькому узбережжі за $ 600-700. “До розпалу сезону ціни будуть підвищуватися, але навіть в серпні вони навряд чи перевищать $ 1 тис.”, – Вважає Кулик.
Почому нині Єгипет і Болгарія
На другому місці в пляжному топ-списку українців – Єгипет. Його частка становить близько 15%. За ціною путівки на Червоне море можна порівняти з турецькими. “Сервіс нижче турецького, але авіапереліт на $ 50 дорожче”, – пояснив директор мережі “Поїхали з нами” Олег Кулик.
На третій позиції – Болгарія, як авіа, так і автобусні тури. “Автобусні тури дешевше. Можна знайти і за 200 євро на тиждень на двох. Але не забувайте, що це тільки розміщення. З урахуванням харчування, розваг та інший відпочинок може обійтися і в ту ж тисячу євро”, – говорить Кулик.
Кіпр коштує дорожче
Популярний у наших громадян також Кіпр, але тут ціни вище. За $ 600-700 євро тут можна знайти хіба що тризіркове розміщення зі сніданком. А ось морські курорти Греції, Іспанії, Тунісу втрачають шанувальників.
“Ціни там стійко тримаються біля верхньої планки, адже ці курорти зараз особливо популярні у росіян”, – пояснює Кулик.
Туреччина за ціною Бердянська
Експерти не виключають, що “запрошувальна” цінова політика турецьких курортів дозволить тамтешнім отельерам обійти наших. Адже відпочинок в Туреччині цього літа обійдеться дешевше, ніж під Одесою. “Наприклад, ті, хто хоче везти дитину до моря, скажімо, до Бердянська, може знайти номер в тамтешньому готелі (за міжнародними мірками 2-3 зірки) за 1,5 тис. грн на добу зі сніданком. В місяць це 45 тис . грн. з урахуванням харчування, плати за шезлонги тощо. Вийде не менше 70 тис. грн. Місячний відпочинок з дитиною в Туреччині в п’ятизірковому готелі з системою все включено обійдеться в 50 тис. грн “, – підрахував Кулик.
За його словами, істотна економія дуже помітна на тривалому відпочинку, адже значну частку витрат займає авіапереліт (близько $ 150-200). Наші громадяни вже зрозуміли це і досить активно бронюють турецькі готелі на два-три тижні, хоча середній термін розміщення не змінився і становить 7-10 днів.
Про серйозну конкуренцію нашого чорноморського узбережжя з турецькими курортами говорити рано. “Нам дуже далеко до рівня сервісу, який пропонують в Туреччині. Наші готелі реально досягли рівня 3-3 + зірки, при цьому за цінами вони дорожчі за європейські четвірки”, – зазначив Аркадій Маслов.
Тому, вважають експерти, середній клас, спробувавши в минулому році відпочити на батьківщині, в цьому році буде прагнути знову “прорватися” за кордон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *