ТОП-5 резонансних скандалів з українськими чиновниками і політиками (фото, відео)

Найчастіше покарати впливового правопорушника допомагає громадський резонанс, вважають правозахисники (/)
Вчора по дорозі на Боярку в Київській області начальник відділу вантажоперевезень “Укрзалізниці” Іван Федорко в стані алкогольного сп’яніння за кермом Audi Q7 зіткнувся з автомобілем журналіста Макса Левіна, який їхав разом з дружиною і трьома малолітніми дітьми.

704890_main.

Чиновник спровокував лобове зіткнення. Фото: Facebook
“Дружина Максима і один з його малолітніх синів доставлені в лікарню з численними травмами. П’яний негідник спочатку розмахував посвідченням помічника ветеранської організації МВС, а коли нові патрульні поліцейські пояснили йому, що” ксиви “більше не працюють, втік з лікарні, де повинні були проводити огляд на алкоголь. За цим фактом проводиться службова перевірка “, – написав народний депутат фракції” народний фронт “, радник голови МВС Антон Геращенко на своїй сторінці в Facebook.
Відразу після інциденту чиновник спробував доказати з журналістом. Відео цієї розмови потрапило в мережу.

На даний момент відомо, що життя Левіна та членів його сім’ї нічого не загрожує. За фактом ДТП розпочато кримінальне провадження. Як повідомив пізніше Геращенко, Федорко виявили в одній з лікарень. До його палаті приставлена охорона, зараз готуються документи для суду щодо обрання йому запобіжного заходу.
Крім того, за словами Геращенко, міністр транспорту та інфраструктури Володимир Омелян зажадав від глави ПАТ “Укрзалізниця” Войцеха Бальчуна відсторонити від роботи Івана Федорко та провести перевірку його роботи на посаді начальника управління вантажоперевезень УЗ.
Сегодня.ua згадує інші скандальні витівки і пригоди за участю українських чиновників і політиків.
У Дніпрі місцевий депутат з дружиною познущалися над літньою жінкою
25 червня 2016 року в Дніпрі пара молодих людей познущалася над літньою жінкою, яка поверталася додому з продуктами. Відео інциденту було опубліковано в Мережі. У ньому фігурують три людини – лежить на землі жінка похилого віку і молода жінка з чоловіком.

На відео видно, як жінка відкриває пляшки з мінеральною водою, йогуртами та виливає їх вміст на розсипані тут же бульби картоплі. Чоловік весь час знаходиться поруч. Закадровий голос на відео пояснює, що жінка була “збита”.
В описі до ролика сказано, що початком інциденту послужило зауваження, зроблене літньою жінкою, на адресу пари молодих людей, які поставили поперек дороги автомобілі, через що складно пройти з тачкою з продуктами до свого під’їзду.
Пізніше стало відомо, що молода пара – це депутат від “Опозиційного блоку” Олександр Заманський і його дружина. Після широкого резонансу політрада Дніпровської міської організації ПРО виключив його з партії.
У той же час проти Заманського порушено кримінальну справу. Про це в прямому ефірі “112 Україна” заявила спікер Нацполіціі в Дніпропетровській області Анна Старчевська. Вона уточнила, що справу порушено за ч.2 статті 296 КК “Хуліганство, вчинене групою осіб”.
“Поліція опитала всіх свідків події. Встановлюється, чому жінка перебувала на землі. Очевидно, що її штовхнули”, – коротко уточнила Старчевська.
У Полтавській області п’яний чиновник побив трьох місцевих жителів
23 червня 2016 року один із заступників глави Гадяцької РДА в Полтавській області в стані алкогольного сп’яніння побив трьох місцевих жителів. Про це повідомила прес-служба прокуратури Полтавської області.
“Чиновник 23 червня в 18 год. 30 хв., Перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, наніс тілесні ушкодження 3 жителям с. Красна Лука Гадяцького району”, – розповів заступник керівника Миргородської місцевої прокуратури Андрій Жилін.

__02

Чиновник нанес телесные повреждения трем местным жителям. Фото: pol.gp.gov.ua

У прокуратурі зазначають, що після проведення медекспертизи, в його крові виявлено 0,7 проміле алкоголю. Місцева прокуратура почала процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом хуліганства, пов’язаного з опором громадянам, які припиняли хуліганські дії.
Крім цього, працівниками поліції по державному службовцю за керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння був складений адміністративний протокол.
“Свободівці” змусили в.о. президента НТКУ написати заяву про звільнення
18 березня 2014 року чинні тоді народні депутати від ВО “Свобода”, зокрема, Ігор Мірошниченко, Олександр Мирний, Богдан Бенюк та Андрій Іллєнко, силою змусили вр. і. о. гендиректора НТКУ Олександра Пантелеймонова написати заяву про відставку. На викладеному в мережі відео видно, що депутати силою змусили Пантелеймонова писати заяву, били його по обличчю і голові.

Приводом до цього послужила ретрансляція “Першим національним” телеканалом урочистих заходів в колонній залі Будинку спілок Кремля з приводу анексії Криму, а також свят на Красній площі в Москві в день, коли в Криму був убитий перший український солдат. “Свободівці” також висловлювали обурення тим, що “брехня і неправда, московська пропаганда звучать з телеканалу, який фінансується за кошти платників податків”.
Цей інцидент засудили як представники правоохоронних органів і політикуму, журналісти, так і глава політсили Олег Тягнибок.
“Нардепи в негідною манері змусили сьогодні (18 березня) ввечері написати заяву про відставку керівника першого українського телеканалу. Те, що я побачив на відео по діям народних депутатів у офісі УТ – 1 – неподобство. УТ -1 в його нинішньому вигляді – потворно, але і такий метод вирішення проблеми – потворний “, – написав тоді глава МВС Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook.
Втім, через кілька місяців Генеральна прокуратура України закрила кримінальне провадження щодо цього інциденту через відсутність складу кримінального правопорушення в їх діях політиків.
Депутат Луганської міськради Роман Ландик побив в ресторані модель
Одним з найбільш резонансних випадків став інцидент, що стався в 2011 році в Луганську. В ніч з 4 на 5 липня в одному з ресторанів Луганська сталася сутичка між чинним тоді депутатом Луганської міськради Романом Ландіком і моделлю Марією Коршуновою. В результаті побиття дівчина була госпіталізована зі струсом мозку.
Після того, як інцидент став відомий широкому загалу, Ландик заявив, що його оббрехали. Батько депутата в свою чергу пообіцяв подати в суд на журналістів, “роздули” скандал.
Все, що відбулося в ту ніч в луганському ресторані зафіксувала камера спостереження. Відео з подробицями бійки потрапило в інтернет, після чого, 7 липня, міліція відкрила на Романа Ландіка кримінальну справу за статтею “хуліганство”.

Через кілька днів, 9 липня, депутат був оголошений в розшук – “у зв’язку з відсутністю його за місцем проживання”. 10 липня Роман Ландік був затриманий на території Російської Федерації, екстрадований в Україну і поміщений до СІЗО.
31-го жовтня стало відомо, що Коршунова підписала мирову угоду з родиною Романа Ландіка. У січні 2012-го Ландика засудили умовно і відпустили. 4 лютого 2015 року Сватівський районний суд його виправдав.
П’яне шоу від колишнього заступника глави держслужби лікарських засобів
15 березня 2016 року екс-заступник глави держслужби лікарських засобів Андрій Захараш наробив шуму в житловому комплексі, де сам і проживає.
Сусіди його затримали, коли він був в нетверезому стані і збирався сідати за кермо. Поки їхала поліція, його п’яний дебош зняли на відео. В костюмі і краватці той катався по асфальту і завивав.

У такому стані, запевняють очевидці, він сів за кермо.
Адвокат: Громадський резонанс допомагає покарати впливових правопорушників
Як вважає юрист Сергій Мітюрін, в історії з ДТП з журналістом Левіним, саме завдяки суспільним резонансом п’яний чиновник може понести відповідальність.
“Як мені здається, саме громадський резонанс і став причиною того, що він (Федорко – Авт.) Взагалі може понести какіое-то покарання. Його сьогодні відсторонили вже від посади”, – говорить Мітюрін.
У той же час, ситуація зі знущаннями політика і його дружини над літньою жінкою в Дніпрі показала те, що якби це не було знято на відео і не розійшлося по мережі, то, ймовірно, що інцидент б “зам’яли”, вважає правозахисник.
“І по практиці в тому числі я можу сказати, що громадський резонанс в якомусь сенсі допомагає, якщо людина винна і зробив це, залучити його, а з іншого строни, якщо справа політична, то чим більший до нього громадський резонанс притягнутий, то є надія на те, що воно буде розглянуто максимально прозоро, справедливо і по закону “, – сказав Мітюрін.
При цьому, в разі, якщо громадськість не дізналася про те чи інше правопорушення, буває і так, що суперечки і конфлікти вирішуються за допомогою “договорняках”, говорить адвокат.
“На превеликий жаль, такі речі відбуваються, і говорити про те, що цього немає було б нерозумно і неправдиво”, – зазначив Мітюрін.
Втім, на думку правозахисника Валентина Крушинского, дійсно, бувають випадки, що без резонансу справу можуть “зам’яти”, проте категорично стверджувати, що провинився чиновника або політика не притягнуть до відповідальності без тиску громадськості не можна.
“Я думаю, що є як такі випадки, так і протилежні”, – вважає Крушинський.