The New York Times відреагувала на резонанс у зв’язку зі статтею, де Крим вказаний “спірною” територією
Першим “фейл” NYT – видання, яке підтримує демократів, критикує Трампа – помітив російський опозиціонер, шахіст Гаррі Каспаров.
Після його твітта відреагували на це українські видання, а потім навіть і європейські, хоча зовсім не масово і без ТОПових ЗМІ. Тема карти з Кримом стала однією з головних тем на українських телеканалах, правда з вуст жодного експерта так і не вдалося почути чогось розумного, або хоча б кількох слів про статтю, у якій була ця карта. Що дуже сумно. Бо відкривши її і подивившись на авторів, все ставало цілком зрозумілим.
Матеріал NYT, у якому з’явилася карта, стосується будівництва Керченського мосту і називається: “У путінському мості в Крим більше символізму, ніж перевезень”. І в цій статті автори Ніл МакФархар та Іван Нечепуренко пишуть, зокрема, що “міст довжиною близько 12 миль несе більший символізм, тому що переважна частина світу вважає, що в 2014 році “конфіскація” Криму Росією була нелегітимна”. Також у матеріалі звучить термін “анексія” щодо Криму. У статті не робиться головний ухил у політичні протиріччя щодо півострова. Втім, вона написана однобоко, оскільки в ній описується, як Росія, не дивлячись на всілякі труднощі, таки будує міст. Також автори пишуть про участь у будівництві Аркадія Ротенберга, компанія якого його і будує міст, з коментарями росіян, включно із представницею російської академії народного господарства та державної служби при президентові РФ Катерини Шульман, і кримчан, які говорять про півострів як російський. Україна згадується також – вона після анексії розірвала більшість транспортних зв’язків, фактично відокремивги півострів. “Київ протистоїть мосту”, – йдеться у статті.
Обидва автори знаходяться на Росії. Ніл МакФархар – керівник московського бюро The New York Times. Іван Нечепуренко – репортер The Moscow Times. Можливо, злякалися відповідальності за “сепаратизм”?
І поки українці обурюються в соцмережах, а речниця МЗС Мар’яна Беца зазначає, що буде відповідне звернення до NYT, бо “Крим – це Україна”, варто сказати, що NYT навіть не збираються змінювати карту. Втім – це виглядає досить дивно, оскільки США не визнає анексію Криму так само, як і світове співтовариство. Хоча, NYT визнає окупованими території на Західному березі річки Йордан та у секторі Газа, як і те саме світове товариство…
Враховуючи, що ледь не у всіх публікаціях цих авторів на сторінках NYT можна знайти нагадування про анексію Криму Росією, така карта виглядає маленькою провокацією.
Газета The New York Times вивчає обставини виходу статті, в якій з’явилася карта з Кримом, позначеним як “спірна” територія в складі Росії.
Наразі провокаційна карта залишається в статті NYT
Про це заявила прес-секретар газети Даніель Родес Ха, передає РБК.
Автор статті про Керченський міст Іван Нечепуренко заявив, що не має відношення до опублікованої карти. За його словами, карту з ним не погоджували, а остаточний варіант верстки статті авторський колектив побачив після публікації.
Відзначимо, на своїй сторінці в Фейсбук Нечипоренко зазначив, що зараз вів живе в Москві.
Раніше повідомлялося про те, що скандальний матеріал був опублікований 11 листопада і розповідав про будівництво моста через Керченську протоку. Стаття була проілюстрована фрагментом карти, на якій Крим зафарбований так само як і територія решти Росії. При цьому була присутня вказівка на те, що це спірна територія.
МЗС України заявило, що звернеться безпосередньо до редакції за роз’ясненнями.