Суд дозволив заочне розслідування щодо Онищенка, який і зараз особисто підписує документи попри розшук

Суд дозволив проводити заочне розслідування щодо розшукуваного в Україні народного депутата Олександра Онищенка.

Відповідне рішення ухвалив суддя Солом’янського суду Києва Олександр Бобровник 18 грудня, передає Громадське.

 Прокурор Андрій Перов зазначив, що слідство наполягає на заочному розслідуванні, оскільки Онищенко переховується від правоохоронців за кордоном. За останньою інформацією, наразі він перебуває в Іспанії, де також триває судовий процес щодо його можливої екстрадиції.

Водночас, адвокати Онищенка були проти заочного розслідування.

“Така процедура була передбачена для трохи іншого складу злочинів. Але потім чомусь законодавець його вирішив розширити. Як на мене, це було помилкою. Я прошу відмовити у задоволенні такого клопотання”, — сказав адвокат Олег Іщенко.

Клопотання про проведення спеціального досудового (заочного) розслідування стосується також п’яти ймовірних поплічників Онищенка. Зокрема, матері нардепа Інеси Кадирової.

Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами.

За версією слідства, в період з січня 2013 по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого “Укргазвидобування” зазнало збитків на більш ніж 740 млн грн.

Онищенко втік з України та перебуває в розшуку, хоча Інтерпол відмовився оголошувати Онищенка в міжнародний розшук. При цьому Онищенко власноруч підписує документи на виплату з бюджету зарплат його помічникам.

5 липня 2016, коли нардеп вже знаходився за кордоном, Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт депутата Онищенка.

До речі, народні депутати Олександр Онищенко та Сергій Клюєв підписують власноруч документи на виплату з бюджету зарплат власним помічникам попри те, що обидва знаходяться у всеукраїнському розшуку.

Зокрема підписи народних депутатів стоять під табелями обліку часу помічників за 2016-2017 роки, повідомляє проект “Марлін”.

 Загалом помічники депутатів-втікачів протягом тільки цього року отримали від апарату Верховної Ради близько півмільйона гривень.

Помічники Клюєва Сергій Мальцев, який з 2002 року також був помічником Андрія Клюєва, отримав 117,4 тис гривень, а Інна Маєвська – 168 тис гривень.

 

Помічники Онищенка Віктор Гринчук, який є депутатом Київської обласної ради фракція “Батьківщина”, отримав 30,8 тис. гривень, Юлія Сеник, яка також працює ведучою на ICTV, отримала 70,3 тис гривень, а Валерій Колюх – 103,7 тис. гривень. Раніше Колюх працював помічником регіоналів Володимира Сівковича і Володимира Олійника.

 

Документи передали в НАБУ
 Цікаво, що і помічниця Клюєва Маєвська, і помічниця Онищенка Сеник звільнилися з державних посад, про що свідчать їх деклації за 2016 рік.

Однак, в табелях обліку часу хтось продовжує відмічати їх нібито відпрацьований час.

При цьому депутат Онищенко у відповідь на запитання “Української правди” про те, як йому вдається підписувати документи, знаходячись за кордоном, заявив: “Адвокати всю кореспонденцію возять”

Нагадаємо, за даними МВС, Сергій Клюєв зник ще в червні 2015 року, а Олександр Онищенко – в серпні 2016 року.