Столична влада виступила проти підвищення комунальних тарифів. А переяславська?

Мер Києва Віталій Кличко звернувся до уряду і Національної комісії регулювання електроенергетики і комунальних послуг з вимогою переглянути прийняті ними рішення щодо зростання вартості газу і тарифів на опалення і гарячу воду.

На думку Кличка, такі необгрунтовані рішення уряду і Національної комісії можуть мати абсолютно непередбачувані наслідки. Як повідомляє прес-служба Кличка, мер вживе необхідних заходів, щоб захистити киян від наслідків цього подорожчання. Кличко зазначив, що оголошене Кабінетом міністрів України подорожчання вартості газу в два рази для підприємств, що забезпечують Київ тепловою енергією (ПАТ «Київенерго» та Дарницька ТЕЦ), викличе різке зростання тарифів на опалення і гарячу воду. За словами Київського міського голови, НАЦІОНАЛЬНА комісія з регулювання електроенергетики і комунальних послуг пропонує підняти вартість 1 гігакалорії для «Київенерго» і Дарницької ТЕЦ (ТОВ «Євро-реконструкція») вдвічі. “Це означає, що вартість опалення для населення зросте з 17 до 31 грн за квадратний метр, а вартість гарячої води до 78 грн за кубометр Такі тарифи є непідйомними для більшості киян, а особливо для пенсіонерів та сімей з дітьми, де працює один з батьків, – підкреслив Віталій Кличко.

– І чим викликане рішення взяти за основу ціни на газ його німецьку вартість – $ 185 доларів, якщо український газ коштує менше $ 70 доларів? “, – підкреслив Кличко. Він зазначив, що Україна видобуває 16 млрд. кубометрів газу з необхідних для споживання населенням 18,6 млрд. кубів. “У мене питання до Національної комісії – прораховувала вона спроможність населення платити встановлені нею збори? Чи розуміє Нацкомісія, що в комунальному господарстві може статися колапс – зупинка комунальних підприємств через кризу неплатежів?” – підкреслив Київський міський голова.

На думку Кличка, такі необгрунтовані рішення уряду і Національної комісії можуть мати абсолютно непередбачувані наслідки – зубожіння населення, виселення сімей з житла, зростання соціальної напруженості, руйнування комунальної галузі. У той же час, зі свого боку, мер Києва пообіцяв вживати відповідних заходів, щоб захистити киян від наслідків такого подорожчання.

Перш за все, зазначив Кличко, столична влада планує до кінця цього року встановити на всіх багатоквартирних будинках міста лічильники теплової енергії, що дозволить знизити платежі киян за опалення і гарячу воду на 30% – 40%. “Друге, я дав доручення Департаменту соціальної політики розробити додаткові механізми соціального захисту вразливих категорій населення, в першу чергу – пенсіонерів і сімей з дітьми, від наслідків різкого зростання комунальних платежів”, – сказав Кличко. Мер також доручив Департаменту фінансів розглянути можливість і знайти додаткові кошти для виплати компенсацій таким сім’ям. “Я звертаюся також до депутатів Київської міської ради з пропозицією внести відповідні зміни до бюджету міста Києва, – зазначив Віталій Кличко. – Також я звертаюся до керівництва« Київенерго »з пропозицією щоб вони мінімізували платежі для населення за опалення і гарячу воду, що буде враховано при розгляді питання про оренду майна теплового господарства міста в 2017 році “, – зазначив Кличко.

Отож, як бачимо, навіть столиця, в якій і зосереджені основні кошти, передбачає, що з новими тарифами колапс неминучий. А що в Переяславі? Як до зими готуємося ми, а головне місцева влада? Як вона планує захистити свою громаду від драконівських нічим не обгрунтованих тарифів? Про це поговоримо окремо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *