Степанов розповів про імунітет після вакцинації та побічні ефекти

В Україні побічні ефекти після щеплення від коронавірусу зафіксовані в менше ніж у 0,5% випадків. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов в ефірі телеканалу Україна 24.

“Понад 92 тис. вакцинованих на ранок (19 березня – ред.), 455 зареєстрованих побічних реакцій – це менше ніж 0,5%. З них лише три реакції, які так чи інакше потребували нагляду лікаря. Всі решта – це нескладні звичайні побічні реакції”, – пояснив Степанов.

Міністр також розповів, що після щеплення вакциною від коронавірусу імунітет у людини починає вироблятися з 14 до 22-го дня, а в разі зараження хвороба протікатиме у легкій формі, без загрози життю.

“Імунітет починає формуватися від 14-го до 22-го дня після вакцинації. У світі немає жодної вакцини від будь-якої хвороби, яка б на 100% захищала від захворюваності. Якийсь відсоток людей точно не захворіє, якийсь може захворіти, але людина хворітиме у легкий або безсимптомний спосіб, не потребуватиме кисневої терапії, реанімації, ця людина точно житиме. Це і має назву ефективність. Вакцина дорівнює життю”, – сказав Степанов.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”