У Кабміні зробили заяву про перенесення жорсткого карантину в Києві

У Києві посилення карантину вирішили відтермінувати на кілька днів, хоча 20 березня набуло чинності рішення постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА про посилення обмежувальних заходів. Про це розповів міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов у своєму Telegram.

Чиновник зазначив, що аналогічна ситуація і в Одеській області, де локдаун буде перенесений.

Відповідні рішення були ухвалені на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За результатами комісія вирішила встановити, що Київ та Одеська область опиняться в “червоній” зоні карантину з 00 годин 00 хвилин 23 березня, і з цього моменту там почнуть діяти всі передбачені для цього рівня епідемічної небезпеки обмеження.

У Кабміні зробили заяву про перенесення жорсткого карантину в Києві

Як йдеться в повідомленні “Урядового порталу”, сьогодні головам Одеської ОДА та КМДА було доручено забезпечити дотримання відповідних “червоній зоні” карантину обмежувальних протиепідемічних заходів.

У цій зоні діють такі заборони:

  • не можна приймати відвідувачів у кафе і ресторанах;
  • не можна приймати відвідувачів закладами культури;
  • забороняються всі масові заходи (в тому числі й спортивні);
  • не можна приймати відвідувачів у спортзалах, фітнес-клубах, басейнах;
  • закриваються непродовольчі ринки;
  • не можна відвідувати навчальні заклади (крім учнів молодших класів і в садках);
  • заборона на регулярні та нерегулярні транспортні перевезення (крім транзитних)

У “червоній зоні” після потрапляння туди Києва і Одеси можуть змінити режим роботи транспорту. Про це повідомила пресслужба Кабміну за підсумками засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Комісія доручила Міністерству інфраструктури та МОЗу “опрацювати питання функціонування транспорту в регіонах, де встановлено червоний рівень епідемічної небезпеки”.

Згідно з чинною редакцією постанови Кабміну про адаптивний карантин у “червоній зоні” заборонені регулярні та нерегулярні транспортні перевезення пасажирів, крім транзитних.

За словами першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, остаточне рішення щодо роботи громадського транспорту буде ухвалене в понеділок, 22 березня.

Столична влада наполягає, щоб громадський транспорт працював.

“Позиція міста у цьому питанні чітка – громадський транспорт має працювати! Звичайно,  з урахуванням карантинних правил та обмежень. Зупинка транспорту призведе до колапсу в місті”, – написав Поворозник у фейсбуці.

Нагадаємо, що зараз (з 20 березня) у Києві за рішенням столичної комісії ТЕБ та НС громадський транспорт може брати пасажирів тільки на половину сидячих місць, в Одесі – кількість пасажирів має бути обмежена кількістю місць для сидіння. Залізничний транспорт працює поки що без обмежень. 

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”