У Кабміні прозвітували про витрачання грошей із Фонду боротьби з коронавірусом

З сум готівки в минулому році фактично використали 67 млрд грн.

З розподілених урядом через Фонд боротьби з коронавірусом 78 млрд грн в минулому році фактично використали 67 млрд грн. Про це повідомив перший заступник міністра фінансів Денис Улютін

«Приблизно 16 млрд грн пішли на фінансування додаткових заходів щодо соціального захисту громадян. 352 тис. українців отримали допомогу або страхові виплати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, майже 370 тис. працівників отримали матеріальну допомогу по частковому безробіттю на період дії карантину, 87 тис. фізичних осіб – підприємців надана допомога на дітей. Все це – пряма підтримка від держави в період карантинних обмежень, яка безпосередньо надійшла до бюджетів домогосподарств», – пояснив чиновник.

До того ж на охорону здоров’я з фонду, за словами Улютіна, витратили майже 20 млрд грн. Гроші були спрямовані на придбання апаратів штучної вентиляції легенів, забезпечення лікарень киснем, реконструкцію приймальних відділень, закупівлю засобів індивідуального захисту, а також на доплати медичним працівникам.

Приблизно 4,5 млрд грн додатково надали правоохоронцям – на забезпечення безпеки в умовах карантину. Більшу частину цих коштів витратили на доплати правоохоронцям, які безпосередньо контактують з людьми, зокрема патрулюють вулиці міст і сіл.

«Крім того, близько 26 млрд грн спрямовані на стимулювання економіки. Йдеться, серед іншого, і про підтримку установ культури, туризму, креативних індустрій», – сказав Улютін.

Перший заступник міністра також повідомив, що за домовленістю з МВФ у травні має завершитися аудит витрачання коштів з Фонду боротьби з COVID-19. І пообіцяв, що результати перевірки відразу ж оприлюднять, нічого не приховуючи ні від міжнародних партнерів України, ні від співвітчизників.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”