Портников: Путін повинен зрозуміти, що краще не буде – доведеться йти звідусіль

Путін повинен зрозуміти, що краще не буде. Доведеться йти звідусіль і негайно… З покаяннями, вибаченнями і репараціями.

Путін зосереджує війська до наших кордонів. Більш ясного сигналу цивілізованого світу напередодні саміту «двадцятки» важко собі уявити: швидше домовляйтеся зі мною, ділите світ, віддавайте Україну. А не то піду воювати! – пише журналіст Віталій Портников у статті для rus.newsru.ua. – Але у Обами – свої сигнали. Введення нових санкцій проти цілого ряду провідних російських компаній – в тому числі і дочірніх підприємств «Газпрому» – має переконати Путіна, що він заплатить високу ціну за дестабілізацію ситуації в нашій країні і небажання домовлятися з Сирії.

«Як би не хизувалися у Кремлі, а «Газпрому» в новій ситуації дійсно доведеться непросто. У Москві зараз стурбовані навіть не самими американськими санкціями проти улюбленого путінського «гаманця», а тим, як відреагують на ці санкції європейці. Ну, зрозуміло ж як. Змусити США відмовитися від санкцій – навіть якщо таке бажання виникне – європейці не зможуть. А ось будь-які спільні проекти з «Газпромом» – в тому числі і трубопровідні – це значно здорожить.

І з мріями про «обходу» України – хоча ці мрії були, чесно кажучи, ілюзорними ще до введення нових американських санкцій – доведеться розлучитися назавжди.

Але найголовніше, в чому повинен переконатися Путін – і що повинні зрозуміти його наближені, які досі не набралися сміливості і не виробили план м’якого демонтажу анахронічного режиму і зміщення російського президента – так це в тому, що краще не буде. Що санкції будуть посилюватися, економіка «схлопуватися», можливості виживання режиму – і тут уже мова може йти не тільки про Путіна, але і про всю злодійкувату номенклатуру – будуть зменшуватися.

Якщо ще вчора йшлося про те, що потрібно просто відмовитися від Асада і Донбасу, зобразити переговори по Криму і підтримати перехідний уряд Сирії, то завтра ціна компромісу буде для Росії набагато вища. Доведеться йти звідусіль і негайно. Без можливостей збереження обличчя. З покаяннями, вибаченнями і репараціями. Ось до чого все йде. Санкції напередодні саміту «двадцятки» – нагадування про те, що Путін ще може, при бажанні, вписатися в поворот. Але, по-моєму, Путін сигналів давно вже не розуміє», – завершує Портников.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *