США і Британія закликають РФ покарати винних в загибелі MH17

США вітають оголошення міжнародної слідчої групи щодо MH17 і закликають Росію покарати винних.

Про це йдеться в заяві держсекретаря Майкла Помпео, поширеній держдепартаментом.

“Всі обвинувачені сьогодні були членами очолюваних Росією сил на сході України. Ми закликаємо Росію поважати і дотримуватися резолюції 2166 (2014.) Ради Безпеки ООН і забезпечити, щоб всі обвинувачені, що знаходяться в даний час в Росії, постали перед судом”, – йдеться в повідомленні.

У ній також наголошується, що США “вітають оголошення про пред’явлення звинувачень чотирьом особам за їх роль в збиванні рейсу MH17 Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 року”.

 “Це важлива віха в пошуках істини, і ми як і раніше впевнені в професіоналізмі і здатності голландської системи кримінального правосуддя переслідувати винних справедливим і неупередженим чином. Ми повністю підтримуємо роботу голландської влади і Спільної слідчої групи – незалежного кримінального розслідування, очолюваного Нідерландами, Австралією, Бельгією, Малайзією і Україною”, – відзначає глава зовнішньополітичного відомства США.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант закликав Росію співпрацювати зі слідчими після оголошення імен чотирьох підозрюваних в причетності до катастрофи рейсу МН17, збитого над Донбасом в 2014 році.

Відповідну заяву розміщено на сайті британського МЗС.

“Російська Федерація повинна тепер в повній мірі співпрацювати з обвинуваченням і надавати будь-яку запитувану допомогу відповідно до резолюції 2166 Ради Безпеки ООН. Звинувачення, висунуті проти цих осіб сьогодні, показують, що міжнародне співтовариство разом протистоїть безкарності тих, хто несе відповідальність за підле вбивство 298 невинних людей”, – сказав Хант.

Він також заявив, що на додаток до оголошених сьогодні звинувачень, Великобританія продовжує підтримувати Австралію і Нідерланди в їх заклику до Російської Федерації прийняти державну відповідальність за знищення MH17.

 “Збиття MH17 майже 5 років тому і трагічна загибель 298 осіб на борту, включаючи 10 британців, було жахливим злочином. Сім’я і друзі загиблих заслуговують на справедливість. Сьогоднішній день знаменує собою важливий крок на шляху до того, щоб винні були притягнуті до відповідальності”, – сказала міністр.

Хант підкреслив, що Британія повністю довіряє як Об’єднаній слідчій групі, так і системі кримінального правосуддя Нідерландів.

Нагадаємо:

  • Спільна слідча слідча група 19 червня назвала імена перших чотирьох підозрюваних в причетності до збиття літака. Це Сергій Дубинський (позивний “Хмурий”), Ігор Гіркін (позивний “Стрелок”), Олег Пулатов (позивний “Гюрза”), Леонід Харченко (позивний “Кріт”). Вони були оголошені у міжнародний розшук
  • Справу планують передати в голландський суд до кінця року.
  • Перше засідання суду відбудеться 9 березня 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *