Loading...

США хочуть змінити умови надання військової допомоги Україні

У Білому домі пропонують відмовитися від надання безоплатної військової допомоги низці країн, серед яких є і Україна, натомість хочуть це замінити видачею кредитів.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела в керівництві США

Зазначається, що кошти на військові гранти спершу надходять у Бюро з надання підтримки в сфері безпеки Держдепу США та опісля вони розподіляються між союзниками Вашингтона, а загалом щорічні витрати на надання безоплатної військової допомоги оцінюються у 6 мільярдів доларів.

За інформацією американського видання, більшість цієї суми надходить до Ізраїлю (3,1 мільярда доларів), Єгипту (1,3 мільярда доларів) і Йорданії (350 мільонів доларів).

Отже, у новому проекті бюджету витрати на надання військової допомоги цим країнам збережуться, однак для більшості інших країн видача грантів замінять на видачу кредитів, які слід буде витратити на закупівлю військового обладнання в США.

Джерела The Wall Street Journal у Конгресі США підкреслюють, що новий принцип виділення військової допомоги може призвести до посилення позицій Росії та Китаю.

Крім того, у закритому меморандумі Держдепу відзначається, що для України це може означати зниження можливостей щодо боротьби з “проросійськими сепаратистами”.

Зауважимо, що до списку країн, яких може торкнутися ця пропозиція, крім України, мають увійти Пакистан, Туніс, Ліван, Колумбія, Філіппіни та В’єтнам.

Нагадаємо, на початку травня чинний президент США Дональд Трамп підписав проект бюджету, який передбачає виділення 560 мільйонів доларів Україні.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *