США готуються направити військовий корабель у Чорне море – CNN

Сполучені Штати почали підготовку до направлення в Чорне море військового корабля через напруженість в регіоні після захоплення Росією українських кораблів з екіпажами.

Про це повідомляє CNN із посиланням на високопоставлених чиновників у США.

За їхніми словами, американські військові звернулись до Державного департаменту, аби той проінформував Туреччину про можливі плани заходу військового корабля США в Чорне море.

Чиновники стверджують, що це є реакцією Сполучених Штатів на дії Росії проти України поблизу Керченської протоки.

 Видання нагадує, що США зобов’язані повідомляти про такі речі Туреччину згідно з Конвенцією Монтре від 1936 року, яка регулює проходження військових суден через Босфор і Дарданелли, що з’єднують Середземне море з Чорним морем.

Відповідно до правил договору, країни, які не мають берегової лінії на Чорному морі, повинні перед проходом через протоку попередити Туреччину щонайменше за 15 днів.

Представник Державного департаменту США наголосив: “Сполучені Штати діють відповідно до умов Конвенції Монтре. Однак ми не будемо коментувати характер нашої дипломатичної переписки з урядом Туреччини”.

Двоє американських чиновників заявили, що сенс повідомлення Туреччині полягає в тому, щоб надати флоту можливість перемістити військовий корабель у цей район, але цей варіант не обов’язково буде обраний.

“Наш американський 6-й флот завжди готовий відповісти там, де є виклики”, – сказав представник флоту, який керує військово-морськими операціями США в регіоні, командор Кайл Рейнс.

Він додав, що 6-й флот США регулярно проводить безпекові операції в усьому підпорядкованому йому районі, що включає міжнародні води та повітряний простір Чорного моря.

Нагадаємо, американський ракетний есмінець USS McCampbell 5 грудня проплив в спірних водах Японського моря в безпосередній близькості від затоки Петра Великого на півдні Приморського краю Росії.

25 листопада поблизу Керченської протоки в Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі ВМС України. Росіяни поранили 6 українських військовослужбовців і захопили 3 кораблі.

Якщо хтось не помітив, після акту агресії РФ щодо України, який стався в нейтральних водах Чорного моря, вся ситуація з Московією рушила далі і перейшла від переговорів, умовлянь і натяків до фази вимог, які в самій Москві розцінюють як ультиматуми.

Власне кажучи, ситуації можуть бути різні, і зазвичай, цивілізовані країни дають опонентам вийти з ситуації без особливої ​​втрати обличчя. Так було з отруєнням Скрипалів. Британія запропонувала Москві визнати провину за інцидент, вжити заходів для запобігання подібного надалі, покарати винних і якщо застосування зброї було несанкціонованим – забезпечити міжнародний контроль за нею, причому – силами організації, в яку входить і сама РФ. Але Путін насупився і розповів казку, що це хтось із натовпу зробив. Тобто, він відмовився грати за правилами цивілізованого світу.

До речі, саме про це вчора говорив Майк Помпео на саміті НАТО. Він зазначив, що Москва не виконує своїх міжнародних зобов’язань і не тільки за договором РСМД, але і щодо Грузії, України, Сирії, Англії і так далі. Ось як це виглядало, з ультимативною висновком:

“Ці порушення Договору про РСМД не можна розглядати окремо від більш широкої картини російського беззаконня на світовій арені. Список сумнозвісних дій Росії довгий: Грузія, Україна, Сирія, втручання у вибори, Скрипалі, а тепер і Керченська протока, і це лише деякі з них .

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *