США допомогли Україні виявити 3,24 млрд доларів вкрадених державних коштів

Представники Державного департаменту США заявили про те, що США допомогли українським правоохоронцям знайти понад 3 млрд доларів, які були викрадені у України.

Про це повідомляють Українські новини.

«Іноземна допомога США сприяла вилученню в Україні приблизно 1,3 млрд доларів готівкою, при цьому було виявлено понад 3,24 млрд доларів вкрадених державних коштів», – йдеться в документі.

Крім цього зазначається, що підтримка США сприяла відкриттю понад 300 кримінальних справ, пов’язаних з корупцією. Частково це стало можливим завдяки тому, що співробітники правоохоронних органів США впроваджені в НАБУ.

Держдепартамент США засудив зрив гепрокураторою спецоперації НАБУ, а також засумнівався в зацікавленості України боротьбі з корупцією. Про це йдеться в заяві Держдепартаменту США.

“Останні події в Україні, включаючи зрив розслідування корупції на високому рівні, арешт співробітників НАБУ, захоплення секретних досьє НАБУ викликають з сумніви в прихильності України боротьбі з корупцією”, – сказано в заяві.

У Держдепі також заявили, що ці події виглядають як частина зусиль, спрямованих на підрив незалежних антикорупційних інституцій, довіри громадськості та створюють ризики для міжнародної підтримки України.

“Немає сенсу боротися за тіло України на Донбасі, якщо її душа буде втрачена в корупції. Антикорупційні інститути потребують підтримки, фінансування і захисту” – наводить заяву слова держсекретаря США Рекса Тіллерсона.

“Відображаючи волю народу України, США закликають всі гілки української влади діяти разом для того щоб знищити корупцію у всіх державних сферах. Знищення корупції – це ключ до досягнення стабільності, безпеки, процвітання для українців” – відзначили в Держдепі.