США, Британія і Франція завдали удари по пов’язаних з хімічною зброєю об’єктах в Сирії
США, Франція і Великобританія разом завдали військові удари в Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб.
Про це пише AP.
“Щойно я наказав збройним силам США завдати точних ударів по цілям, пов’язаним потужностями диктатора Башара Асада з виробництва хімічної зброї”, – заявив Трамп.
Гучні вибухи висвітлили небо над сирійською столицею, коли Трамп оголосив про авіаудари.
Згідно з повідомленням Білого дому, Трамп заявив, що США готові “підтримувати” тиск на Асада, поки він не припинить злочинні вбивства своїх людей забороненою хімічною зброєю.
Глава Пентагону Джим Меттіс повідомив, що в операції задіяно вдвічі більше зброї, ніж в минулому році, коли збройні сили США випустили 59 ракет “Томагавк” по авіабазі військ Асада, повідомляє Reuters.
Президент Франції Еммануель Макрон також заявив, що його країна, США і Великобританія почали військову операцію проти “таємного хімічного арсеналу” сирійського уряду.
За його словами, “червона лінія була перейдена” після ймовірної хімічної атаки минулого тижня в сирійському місті Дума.
У Франції “немає сумнівів”, що сирійський уряд несе за неї відповідальність.
Макрон повідомив, що операція обмежиться ударами по можливостям Сирії виробляти хімічну зброю. Він не повідомив, яку зброю задіяно в операції і по яких саме цілях.
Аагентство Reuters з посиланням на Міністерство оборони Великої Британії повідомило, що крилаті ракети були застосовані проти військового об’єкта в 15 милях на захід від Хомса, який, як вважають, є місцем виробництва елементів хімічної зброї.
Як повідомляє Sky news, голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Джозеф Данфорд заявив, що повітряні удари зруйнували важливу інфраструктуру на трьох об’єктах, пов’язаних з програмою хімічної зброї сирійського режиму.
Першим об’єктом став науково-дослідний центр в Дамаску, який займався розробкою і виробництвом хімічної зброї. Другим – сховище хімічної зброї на захід від Хомса, а третім – складі хімічного обладнання і важливому командний пункт.
Він додав: “Важлива інфраструктура була зруйнована, що відкидає сирійський режим назад. Вони втратять роки досліджень і розробки, сховища і обладнання”.
Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що схвалила військові удари в Сирії, які спрямовані проти хімічної зброї в цій країні