США та 20 країн Євросоюзу готуються вислати російських дипломатів через отруєння Скрипаля – The Times

За даними The Times, 26 березня з Москви буде відкликано посла Євросоюзу у РФ Маркуса Едерера, після чого почнеться “безпрецедентно скоординоване” вислання російських дипломатів із понад 20 країн ЄС. На такі заходи європейські країни підуть через отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля у британському Солсбері.

США і приблизно 20 країн Євросоюзу готуються вислати російських дипломатів через отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його дочки у Великобританії, повідомляє The Times із посиланням на джерела.

За даними видання, 26 березня з Москви буде відкликано посла Євросоюзу у РФ Маркуса Едерера, після чого почнеться “безпрецедентно скоординоване” вислання дипломатів.

The Times зазначає, що дипломатів вишлють Франція, Німеччина, Польща, Ірландія, Нідерланди, Естонія, Латвія, Литва, Болгарія, Чехія, Данія і ще приблизно дев’ять країн.

Телеканал CNN із посиланням на джерела повідомив, що Рада національної безпеки США порадила американському президентові Дональду Трампу вислати з країни групу російських дипломатів через отруєння Скрипаля. За даними телеканала, якщо Трамп дослухається до цих рекомендацій, про це буде оголошено на початку наступного тижня.

4 березня 2018 року 66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомамиотруєння у британському Солсбері. Вониперебувають у важкому стані. До лікарні потрапив також поліцейський Нік Бейлі. Пізніше його виписали.

Слідство з’ясувало, що під час замаху використовували розроблений у Росії нервово-паралітичний агент “Новачок”. Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії. Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини й Австралії.

Москва відмовилася відповідати на ультиматум Лондона і висунула вимогу надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів.

14 березня влада Британії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ.

17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів.

22 березня агентство Bloomberg із посиланням на джерела повідомило, що Мей намагається переконати лідерів країн ЄС вислати російських дипломатів.

22 березня лідери Європейського союзу вирішили відкликати для консультацій посла ЄС у Москві, німецького дипломата Маркуса Едерера.

Видання The Guardian писало, що Франція, Польща, Литва, Латвія та Естонія розглядають можливість вислання російських дипломатів у зв’язку з отруєнням Скрипаля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *