Сьогодні Україна офіційно отримає Томос про автокефалію

У неділю, 6 січня, текст-оригінал Томосу про надання автокефалії Православної церкви України вручать Предстоятелю Православної церкви України Митрополиту Київському Епіфанію.

Сьогодні Україна офіційно отримає Томос про автокефалію

Текст каліграфічно оформлений на пергаменті. Українська сторона отримає його після Божественної літургії, яка проходить у Стамбулі.

Поки що Томос українці змогли побачити лише під час трансляції церемонії підписання у храмі Святого Георгія. Але вже 7 січня у Софійському соборі відбудеться божественна літургія, після якої Томос про надання автокефалії Православної церкви України буде виставлений на загальний огляд громадянам.

Спочатку вхід на територію Софії під час літургії буде обмежений через заплановані заходи безпеки. У ній планують взяти участь президент України Петро Порошенко, глава українського парламенту Андрій Парубій, народні депутати України та члени уряду.

Уточнюється, що богослужіння розпочнеться 7 січня о 10:00. У спільній молитві візьмуть участь президент України Петро Порошенко, голова Верховної Ради Андрій Парубій, народні депутати та члени Кабміну, а також капелани та волонтери.

“Після літургії Томос буде перенесений для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія), де кожен бажаючий зможе його побачити в будь-який день із 8:00 до 18:00. Вхід до трапезного храму Софії Київської, де зберігатиметься Томос – вільний”, – уточнюється в повідомленні.

Нагадаємо :

  • Вселенський патріарх Варфоломій у суботу, 5 січня, підписав Томос про надання автокефалії Православної церкви України.

  • Він привітав українців з настанням історичної події і зазначив, що до цього дня Україна і її правителі йшли багато століть, починаючи від князя Володимира і княгині Ольги.
  • Пізніше в мережі опублікували переклад тексту Томосу.
  • У Російській православній церкві гнівно відреагували на надання Православній церкві України Томосу Вселенським патріархом Варфоломієм. Зокрема, голова синодального відділу Московського патріархату із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда назвав цей історичний документ “простим папером”.