НБУ: до кінця року українська економіка скоротиться на 6%, а інфляція прискориться

Українська економіка за підсумками 2020 року скоротиться на 6%, однак вже з наступного року очікується зростання на рівні 4%. Про це йдеться у щоквартальному Інфляційному звіті НБУ за липень.

“Інфляція прискориться до 4,7% на кінець цього року і також буде близькою до середньострокової цілі Національного банку 5% у наступні роки”, – йдеться в повідомленні.

У Нацбанку зазначають, що найгірший період для економіки вже позаду. Пом’якшення карантинних обмежень сприяє пожвавленню ділової активності. Досить м’яка монетарна та фіскальна політика підтримають економічне зростання в наступні роки.

Втім, темпи відновлення будуть стримуватися все ще пригніченим споживчим та інвестиційним попитом, зокрема через високий рівень невизначеності щодо поширення коронавірусу.

Відновлення буде нерівномірним за видами економічної діяльності: найбільш постраждалі від карантинних обмежень галузі, зокрема сфера послуг, торгівля та транспорт частково відновляться вже в ІІІ кварталі. Однак через низький попит вони ще тривалий час не повернуться до докризового рівня.

Відновлення в експортних галузях, зокрема металургії, відбудеться разом зі зростанням світового попиту вже в наступному році. Сільське господарство, очікувано, буде серед видів економічної діяльності, які найменше постраждають саме від карантинних обмежень, проте цього року очікуються дещо менші обсяги врожаю через гірші погодні умови.

Нацбанк також погіршив очікування зростання державного боргу України у 2020 році до 62% ВВП, у квітневому прогнозі цей показник очікувався на рівні 60% ВВП. Про це йдеться у липневому інфляційному звіті НБУ.

“Державний і гарантований державою борг у 2020 році зросте до 62% ВВП через нарощування дефіциту бюджету, падіння номінального ВВП, а також більш слабкий, ніж наприкінці минулого року, обмінний курс гривні”, – йдеться у звіті.

У НБУ очікують, що у подальшому держборг знижуватиметься на 2-3 процентних пункти щорічно за рахунок зростання економіки та зваженої фіскальної політики.

Зазначимо, що рівень держборгу до ВВП у 2019 році знизився до 44,3% ВВП із 52,3% ВВП у 2018.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *