Loading...

Смоленська трагедія: Польща показала секретний документ щодо зв’язків з Росією

МЗС Польщі розсекретило документ, який свідчить про те, що візит тодішнього прем’єр-міністра Дональда Туска до Смоленська і катастрофа літака 10 квітня створили “простір доброзичливості” у відносинах з Росією

Цей документ було підготовано Східним департаментом МЗС Польщі 12 квітня 2010 року, його оприлюднили в ефірі телеканалу TVP INFO, передає “Укрінформ”.

Зокрема, у документі йдеться про те, що зустріч прем’єрів Польщі і Росії 7 квітня у Катині, та авіакатастрофа у Смоленську 10 квітня “створили особливий клімат у двосторонніх відносинах, який значно розширює простір до діалогу, співпраці і примирення”.

Таким чином у цьому листі було запропоновано низку дій для Польщі. Це стосується полюбовного вирішення питання стосовно позовів поляків проти Росії до ЄСПЛ щодо польських жертв у Катині, за умови розсекречення Кремлем матеріалів тієї справи.

Також було запропоновано згадати про трагічну долю червоноармійців у польському полоні під час проведення заходів на 90-річчя польсько-більшовицької війни 1920 року. МЗС Польщі також хотіло реалізувати декілька спільних з Росією ініціатив на рівні ООН.

На цей документ вже відреагував міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський, який вважає, що цю справу повинна розслідувати прокуратура.

“Якщо нас попросять про експертизу, то ми зможемо оцінити, чи це була покірливість, чи підпорядкованість. Натомість я хотів би, аби цією справою зайнявся суд і прокуратура”,- наголосив він.

Тим часом правляча партія “Право і Справедливість” (PiS) вважає цей документ “скандальним”. Члени партії кажуть, що це є свідченням того, що в попередньому уряді “Громадянської платформи” (РО) були люди, “які думали по-російськи, а не по-польськи”.

“Громадська платформа” тим часом стверджує, що після катастрофи усі говорили про налагодження відносин з Москвою, навіть нинішній очільник “Права і Справедливості” Ярослав Качинський.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *