Loading...

Генсек НАТО: ЄС потрібні нові принципи безпеки через агресію РФ

Останнім часом Росія посилила підтримку сепаратистів на сході України.

З огляду на зростання напруженості в конфлікті на сході України генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг розкритикував дії російського уряду. “Я закликаю Росію вжити заходів для деескалації конфлікту і припинити свою військову, політичну та фінансову підтримку сепаратистів”, – сказав він в інтерв’ю групі видань медіаконцерну Funke, опублікованому в неділю, 4 вересня, передає DW. Столтенберг висловив крайнє занепокоєння в зв’язку з триваючими військовими діями в Донбасі.

“Останнім часом ми спостерігаємо зростання числа обстрілів, перш за все з боку підтримуваних Росією бойовиків”, – повідомив він і закликав всі сторони конфлікту повернутися за стіл переговорів і розробити заходи щодо досягнення перемир’я. Крім того, глава Північноатлантичного альянсу підкреслив, що ОБСЄ повинна отримати “безпечний і вільний доступ на всі українські території”.

Столтенберг знову заявив, що НАТО дотримується подвійної стратегії щодо Росії: з одного боку – зміцнення заходів оборони і стримування, а з іншого – готовність до конструктивного діалогу. “Контакт з Росією дозволяє нам донести свою точку зору і уникати інцидентів і непорозумінь”, – пояснив генсек НАТО.

Європі потрібні нові принципи безпеки в зв’язку з діями РФ

У той же час він вказав на те, що європейська система безпеки потребує перегляду власних правил і норм. “Це пов’язано з тим, що Росія порушила ряд своїх міжнародних зобов’язань”, – сказав Столтенберг.

На саміті G20 в Ханчжоу Німеччина і Франція мають намір зробити чергову спробу врегулювати військовий конфлікт на сході України. Виконання мінських угод в даний момент не забезпечує необхідного прогресу, заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель після переговорів з президентом Франції Франсуа Олландом 2 вересня. Париж і Берлін мають намір домогтися відновлення зайшли в глухий кут переговорів про мирне врегулювання. Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Ейро планує разом з главою МЗС ФРН Франком-Вальтером Штайнмайером відвідати Київ.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *