Смертельна пожежа в будинку для літніх людей: Кабмін зібрався на позачергове засідання

21 січня в Харкові у двоповерховому житловому будинку, переобладнаному під будинок для літніх людей, спалахнула пожежа. Нині вона локалізована. Загинуло 15 осіб, ще 11 – постраждали. Харківський приватний пансіонат для літніх людей “Золотий час”, не існує в жодному реєстрі і працював без дозвільних документів. Про це повідомив директор департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації Юрій Шпарага

Смертельна пожежа в будинку для літніх людей: Кабмін зібрався на позачергове засідання

Смертельна пожежа в будинку для літніх людей: Кабмін зібрався на позачергове засідання

Власник нелегального будинку для престарілих у Харкові, під час пожежі в якому загинули люди, може мати й інші подібні незареєстровані установи. У Кабміні доручили перевірити цей факт. Позачергове засідання уряду через трагедію провели ввечері у четвер, 21 січня. Трансляція велася на YouTube-каналі Кабміну

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив у Telegram, що за дорученням президента буде створена Державна комісія на чолі з міністром розвитку громад і територій, яка займеться з’ясуванням причин пожежі в Харкові.

Крім того, місцева влада та Міністерство соціальної політики проведуть роботи зі встановлення законності створення інших приватних будинків для літніх людей в Україні.

Також ДСНС доручили провести перевірки протипожежної безпеки в об’єктах підвищеного ризику: готелях, пансіонатах, хостелах і т.д.

Скриншот

Під час засідання глава Нацполіції Ігор Клименко повідомив, що в день пожежі в харківському будинку для літніх людей повинні були ремонтувати газове обладнання. Задимлення було якраз біля газового лічильника.

Всього в цьому закладі перебували близько 30 осіб: 27-28 літніх і 4 осіб обслуговуючого персоналу. Відомо, що в будинку загинули 15 людей.

Повний запис засідання:

За інформацією секретаря міськради Харкова Ігоря Терехова, 22 січня оголошено днем трауру за загиблими у харківському будинку для літніх людей.