Loading...

Скільки в Україні переплатять за газ споживачі, які не зробили обов’язкову перевірку лічильника

Українське законодавство передбачає, що періодичній повірці підлягають всі лічильники енергоресурсів. Як стало відомо, якщо споживач відмовляється від проведення перевірки лічильника газу, то вартість палива буде нараховуватися по граничним обсягам споживання.

У разі, якщо термін повірки закінчився, а лічильник газу не повірений з вини споживача (наприклад, відмова споживача у доступі до своїх приміщень, де розташовані лічильники газу, для їх демонтажу або монтажу), змінюється режим нарахування палива споживачу. Відповідно до кодексу газорозподільних систем, визначення обсягу спожитого газу здійснюється за граничними нормами споживання. Перерахунок вартості газу провадиться з дня останнього контрольного зняття показань лічильника, до дня надання споживачем вільного доступу до лічильника.

Скільки заплатять споживачі з лічильником газу, який не був відданий на перевірку

Згідно з кодексом ГРС, норма обсягу на одну людину збільшується з 4,4 до 9,8 куб. м по граничним обсягам. Така норма застосовується для квартир, оснащених тільки газовою плитою.

Граничні обсяги споживання в разі порушення вимог кодексу ГРС, на місяць:

У разі якщо перевірка лічильника не буде здійснена, вартість газу на місяць на одного зареєстрованого споживача зросте мінімум до 67,62 куб. м.

Коли треба повіряти прилад обліку газу

Міжповірочний інтервал лічильників газу вказано в паспортах приладів обліку і становить 5 або 8 років, в залежності від типу лічильника і виробника. Періодична повірка, в тому числі демонтаж, транспортування та монтаж лічильників газу, згідно з кодексом газорозподільних систем для фізичних осіб, здійснюється за рахунок оператора ГРМ

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *