СКІЛЬКИ ПАШИНСЬКИЙ ЗАПЛАТИТЬ ЗА РИБАЛКУ? І ЧИ ЗАПЛАТИТЬ?

Служба безпеки України запідозрила компанію «Глобал Ейр Компані», яка в розпал військової агресії Росії, 6 квітня 2014 року, здала в оренду народному депутату України від «Народного фронту» Сергію Пашинському вертоліт BELL 427 для польоту на рибалку в Полтавську область, та несплаті 7,27 млн грн митних платежів за його ввезення в Україну. Про це свідчить постанова Ужгородського міського районного суду Закарпатської області від 30 травня, – повідомляють Наші гроші.

У жовтні 2011 року «Глобал Ейр Компані» уклала з офшорною компанією Gerakas Aviation договір, за яким отримала на один рік в оперативний лізинг вертоліт BELL 427 вартістю $4,55 мільйона. У серпні 2012 року вони продовжили контракт ще на три роки, однак у жовтні 2014 року розірвали його. При цьому на період з жовтня 2013 року по жовтень 2014 року «Глобал Ейр Компані» віддала вертоліт в оренду ТОВ «Біогазенерго».

Слідчі СБУ бачать у цій справі можливе ухилення від сплати 7,27 млн грн митних зборів. Зараз вони перевіряють обставини лізингу вертольота і передачі його в оренду, зокрема, їх можливий уявний характер. Також перевіряється версія про подальше відмивання коштів шляхом переведення їх на рахунки офшорної компанії.

Підставами для перевірки стало кілька фактів. По-перше, в порушення наказу Державної служби з нагляду за забезпеченням авіації вертоліт не був внесений до експлуатаційних специфікацій сертифіката експлуатанта «Глобал Ейр Компані». Також в цих специфікаціях жодним чином не відображена передача вертольота в оренду, яка відбулася у відсутності дозволу і без відома митного органу, фактично в порушенні умов тимчасового митного ввезення.

По-друге, отриманий в лізинг вертоліт повинен був бути виключено з Державного реєстру цивільних повітряних суден після припинення договору лізингу. Разом з тим, BELL 427 (заводський номер 56074) досі значиться в Держреєстрі: експлуатантом значиться невідома фізична особа, дата видачі реєстраційного посвідчення – 9 вересня 2015 року.

І, по-третє, ТОВ «Біогазенерго» не є авіакомпанією, не має сертифіката експлуатанта, та, відповідно, не отримувало жодних дозвільних документів на проведення діяльності з використання повітряних суден та виконання польотів.

Слідчий управління СБУ в Закарпатській області 30 травня отримав доступ до банківських документів «Глобал Ейр Компані» і «Біогазенерго» за їх розрахунками між собою, а також з компанією Gerakas Aviation A. V. V. (Аруба) за період з 2011 року по 2014 рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *