Українців масово штрафували на 17 тисяч через відсутність масок

В Україні вже виписали 45,8 тисяч протоколів за порушення карантину. У більшості випадків продавцям та офіціантам, клієнтам супермаркетів і магазинів. Штраф має становити 17 тисяч гривень, але платять його далеко не всі. Як показує судова практика, часто судді після каяття “прощають” українців й обмежуються усним попередженням. Про те, як і кого штрафують за порушення карантину, – читайте в матеріалі.

Скільки українців оштрафували?

Усього з 12 березня до 5 листопада склали 45 807 адміністративних протоколів за порушення карантину, йдеться у відповіді МВФ на інформаційний запит OBOZREVATEL. Загалом наклали штраф тільки на 1 053 українців, кожен із них повинен заплатити по 17 тисяч гривень у бюджет, унаслідок скарбниця поповниться на 18,3 млн грн.

Що цікаво, найбільше порушували карантин у Дніпропетровській області (складено 4673 протоколи), Харківській (4400 протоколів), Одеській (3518), Львівській (3199), Херсонській (2215) і в Києві (4283 протоколи).

Скількох українців оштрафували

Після протоколів уже суд ухвалив рішення, кому і скільки платити. І, як видно з реєстру та озвученої статистики, найчастіше порушення карантину закінчувалося “усним” попередженням. Наприклад, у серпні самозайнятий підприємець у Тернопільській області працював без маски і рукавичок. У вересні відбувся суд, на якому порушник розкаявся, визнав провину і попросив жорстко не карати, замість штрафу вдалося обійтися всього лише усним попередженням.

Реєстр судових рішень

А ось іншого підприємця, який не забезпечив своїх співробітників медичними масками, дезінфекторами і рукавичками, оштрафували на 17 тисяч гривень. Відзначимо, до того ж, якщо в магазині є маски і рукавички, але продавець за своїм бажанням їх не надіває, то нести відповідальність буде співробітник.

Реєстр судових рішень

У випадку з простими українцями, які без масок зайшли в приміщення, суди найчастіше ухвалюють рішення обійтися усним попередженням.