Loading...

Скандал у Владивостоці: хтось розфарбував маяк в кольори українського прапора (ФОТО)

У Владивостоку вибухнув скандал після того, як невідомі розфарбували старий маяк на мисі Тобізіна на острові Російський у жовто-синю смужку. Фотографії пофарбованого маяка з’явилися в минулі вихідні в соцмережі Instagram.

Інцидент стався минулої неділі. У підстави пофарбованого маяка автори фарбування також залишили намальовані від руки хештег #Sunkeepers, #Droperope і #Ropecliff. Судячи з цих написів, до фарбування доклали руку кліффдайвери (любителі стрибків у воду зі скель) з перерахованих вище об’єднань, повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на повідомлення, залишене на сторінці екстремалів в соцмережі «ВКонтакте».

«Ми за два світанку, один захід і пакет печенек змінили маяк на Тобізіна. Сьогодні він уже не білий », – йдеться в ньому.

 

«Прийшла ідея, чому б нам не пофарбувати маяк. Купили спеціальну білу фарбу для іржі і на світанку пофарбували маяк. Потім в п’ятницю ми знову на світанку загрунтували його на другий шар. А в суботу ввечері додали йому вже вид, який є зараз », – зізнався один екстремалів Олексій Чижов владивостоцьким новинному сайту VL.ru, маяк пофарбували, щоб він став« веселіше ».

Однак в бесіді з журналістами приморського інформагентства «РІА PrimaMedia» представники об’єднань визнавати жовто-синє авторство відмовилися.

Чижов заявив, що жовтий і блакитний – це кольори логотипу молодіжного проекту Sunkeepers (англ. – Хранителі сонця). На питання про те, навіщо був пофарбований маяк, він відповів, що крім екстремальних розваг, вони завжди дбали про екологію, прибирали до себе і за собою сміття. І додав, що «витратити свій час і гроші, щоб зробити із забутого державою іржавіючого маяка невеликий привертає увагу об’єкт, цілком вписується в нашу концепцію яскравого і незабутнього відпочинку», повідомляє NEWSru.com.

У маяковій службі Тихоокеанського флоту, до відання якої належить маяк, заявили, що вони не давали дозволу на проведення фарбувальних робіт на маяку, а також пригрозили, що привернуть ініціаторів акції до відповіді через поліцію.

Мис Тобізіна – популярне місце відпочинку і прогулянок серед жителів Владивостока. З появою моста на острів Російський його щотижня відвідують сотні людей.

В останні роки в російських регіонах була зафіксована ціла низка випадків з розфарбуванням різних пам’ятників в жовто-сині кольори (як у прапора України). У Новосибірську, де в грудні 2014 року в кольори українського прапора розфарбували макети «Катюші» і танка Т-34 на Монументі слави в Сквері пам’яті, а також пам’ятник Леніну на вулиці Трикотажної. У листопаді 2014 року в Москві в кольори українського прапора пофарбували шпиль і зірку висотки на Котельнической набережній.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *