«Кривавий» скандал розгорається навколо закупівель для бійців АТО

В Україні розгорається черговий скандал, пов’язаний з поставками спорядження для військових, які беруть участь в АТО!

Причиною тому став оголошений Міноборони тендер на закупівлю медичних засобів – кровоспинних джгутів Есмарха. Однак в.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун виступила проти того, щоб бійці оснащувалися подібними джгутами, пише «Сегодня».
«У зв’язку з оголошеним Міністерством оборони України тендером на покупку механічних пристроїв для зупинки кровотечі типу Есмарха рекомендую забезпечувати українських військових тільки ефективними пристосуваннями для зупинки кровотечі на поле бою, які визнані міжнародними експертами і пройшли незалежні клінічні випробування», – зазначила Супрун в листі директору військово -медичного департаменту Міноборони України Андрію Вербі.
За її словами, комплектація військових аптечок джгутами Есмарха, придуманими ще в XIX столітті, є неприпустимою в сучасній армії.
«Пристосування для зупинки кровотечі типу Есмарха не є ефективними на полі  бою. Їх використання не підтримується доказовою медициною. Комплектування аптечок джгутом Есмарха в 21 столітті неприпустимо », – резюмувала Супрун.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *