Шмигаль відповів Кличку: ми готові до співпраці. Якщо її мета — не політичний піар

Мер Києва Віталій Кличко вранці 9 квітня закликав уряд запровадити “справжній” загальнонаціональний локдаун – з обмеженням пересування між регіонами країни, з контролем за дотриманням суворих правил. У відповідь на це прем’єр-міністр Денис Шмигаль розкритикував Кличка, звинуватив у піарі і неефективності та пригрозив призначенням нового очільника КМДА.

У своєму Телеграм-каналі Шмигаль розмістив допис, де зазначив, що епідемічна і економічна ситуація в країні залежить від того, “як кожна окрема область чи місто справляються з цими загрозами”, і поставив в приклад Івано-Франківську область, де після запровадження “червоного” рівня та “відповідальної роботи місцевих органів влади” ситуація з поширенням коронавірусу вирівнялась і сьогодні область має вийти з “червоної” зони.

Це вкотре демонструє, що адаптивний карантин працює і запроваджувати тотальний локдаун по всій країні наразі немає потреби”, – підкреслив Шмигаль.

Він вважає, що “в разі ефективного контролю за протиепідемічними заходами, які передбачає червоний рівень небезпеки, столиця також зможе швидко пройти ковідний пік”.

За словами Шмигаля, саме на цьому має сьогодні зосередитись міська влада Києва.

Очільник Київської міської державної адміністрації, міський голова Києва Віталій Кличко так само, як і інші посадовці, має свою відповідальність у питанні впровадження та контролю за ходом місцевого локдауну. Уряд завжди дослухається до порад і закликів представників місцевої влади, ми готові до співпраці. Якщо її мета — не політичний піар”, – додав очільник Кабміну.

На його думку, Київ має чи не найбільше ресурсів та можливостей, щоб зробити протидію поширенню інфекції та захист людей ефективними.

Але якщо у міського голови Києва, який також є головою міської адміністрації, інша думка… І він вважає, що одночасно повноважень міського голови й голови КМДА йому недостатньо, аби ефективно протидіяти COVID у столиці, тоді можемо разом звернутися до президента України з пропозицію про призначення нового очільника КМДА”, – пригрозив Шмигаль.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”