Шкарлет став міністром освіти, однак не все так просто…
У четвер, 17 грудня, Верховна Рада України затвердила кандидатуру Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти та науки. За відповідну постанову проголосували 226 нардепів під час пленарного засідання. Трансляція велася на YouTube-каналі парламенту. Раніше
Присягу про вступ на посаду міністра Шкарлет складав під крики “Ганьба”.
Під час попереднього обговорення його кандидатури на цю посаду депутати пригадали виконуючому обов’язки голови МОН “плагіат” у його наукових роботах, роботу на Партію регіонів та “крило” екс-міністра освіти та науки Дмитра Табачника.
Також був озвучений факт того, що профільний комітет Верховної Ради з питань освіти двічі не підтримав подання про призначення Шкарлета на посаду міністра.
Рада призначила Шкарлета міністром освіти
Рада призначила Шкарлета міністром освіти
Нагадаємо, на зазначену посаду він був призначений 25 червня рішенням Кабінету міністрів. Водночас Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій не підтримував його кандидатуру.
Хто такий Сергій Шкарлет?
Шкарлет – доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. У 2010 році він очолив Чернігівський національний технологічний університет і став наймолодшим ректором у країні.
Показово, що Шкарлет балотувався в депутати Чернігівської обласної ради від “Партії регіонів”. Ба більше, в 2010 році в інтерв’ю він публічно заявив про свою підтримку нині експрезидента-утікача Віктора Януковича.
Плагіатні скандали
Нагадаємо, що ініціатива “Дисергейт” виявила в наукових роботах Шкарлета плагіат. Однак він відкинув всі звинувачення, заявивши, що посилався на статті, в яких виступав співавтором, і використовував “квадратні дужечки”.
Крім того, Шкарлета запідозрили в тому, що більш ніж 25% його докторської дисертації – це інформація з російських джерел. Загалом рівень збігу в тексті з іншими роботами – майже 90%.
У запозиченні частин чужих досліджень Шкарлета звинуватив і Комітет з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
Втім, чиновник запевнив, що питання про плагіат у його роботі закрите для наукової спільноти.
Народний депутат “Голосу” Інна Совсун заявила, що під час голосування за призначення Сергія Шкарлета міністром освіти проголосували деякі нардепи “ОПЗЖ”, яких фізично не було у сесійній залі парламенту. Про це вона сказала у кулуарах Верховної Ради 17 грудня
Інна Совсун: “За офіційними даними за Шкарлета проголосувало 226 голосів. Разом з тим ми бачимо, що у фракції ОПЗЖ проголосувала значно більша кількість депутатів, ніж фізично була присутня в той момент в залі парламенту.
До прикладу, жодна людина не бачила пана Суркіса в залі парламенту. Його картка проголосувала “за”.
Парламентарі звернуться до спікера і вимагатимуть реакції.
Раніше у партії назвали призначення Шкарлета “вироком для української освіти і соромом для України”.