Loading...

Що ж буде далі: у січні ціни на продукти побили всі рекорди

Ціни на продукти в січні б’ють всі рекорди. Про це повідомив голова Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

“Кабінет Міністрів закладаючи в бюджет 2017 року інфляцію в 8% не розраховував на таке значне подорожчання продуктів і товарів вже на початку року. Але темпи подорожчання такі, що ми можемо стати свідками проходження 8% позначки, значною кількістю продуктів ще в кінці березня, тобто за результатами кварталу”, – написав він.

Експерти Асоціації постачальників торговельних мереж проаналізували ціни за січень 2017 року на основі даних Держстату.

За цей місяць значно зросли ціни на овочі, так, ціни на картоплю зросли на 16%, або на 0,84 грн за кілограм. Це пов’язано з тим, що вона  є основою нашого раціону, як найдешевший продукт в Україні. Морква подорожчала на 9%, або на 0,36 грн, буряк на 8%, або на 0,30 грн. Капуста додала в ціні 8%, або на 0,30 грн, а цибуля 4%, або на 0,17 грн.

Зазначається, що причини подорожчання полягають у піднятті тарифів на опалення та електрику, тому що зараз на зберіганні це головні статті витрат на овочі.

Молочна продукція весь місяць додавала у вартості, і на кінець січня це подорожчання сановило на сир 6% або 4,6 грн за кілограм, сметана 6% або 2,16 грн, молоко 5%, або на 0,71 грн. Масло вершкове було лідером серед молочних продуктів в минулому році, тому зараз додало тільки 3% вартості, або 3,74 грн.

За січень хліб подорожчав більш ніж на 4%, так хліб житно-пшеничний, чорний і хліб пшеничний або білий, зросли на 4%, або на 0,44 грн. Це було прогнозованим після підвищення мінімальної заробітної плати, підвищення ціни на борошно та зерно.

“Такого значного зростання цін на хліб ми не бачили багато років”, – написав Дорошенко.

З м’яса і м’ясних виробів подорожчали яловичина і ковбаса варена першого сорту. Яловичина додала в ціні 5%, або 4,48 грн, а ковбаса 1%, або 0,8 грн.

Гречка знову зросла на 3%, або на 0,71 грн., цукор на 3%, або на 0,37 грн, макарони на 2%, або на 0,20 грн, борошно пшеничне на 2%, або на 0,14 грн, рис на 2%, або на 0,26 грн. Соняшникова олія подорожчала всього на 1%, або на 0,33 грн.

Глава асоціації зазначив, що причина його зростання у нових відмітках курсу долара, який можна вважати вже постійним.

Курячі яйця при цьому подешевшали на 11%, або на 2,31 грн, і свинини, яка знизилася на 2%, або на 1,49 грн.

Також в повідомленні сказано, що вартість курячих яєць була завищена, тому падіння цін було лише справою часу, тому в лютому ціна на полицях ще буде знижуватися, а на вартість свинини впливає розповсюдження африканської чуми у приватних господарствах, що не дає можливості експортувати продукцію.

“А тепер порівняйте прогнозований урядом показник інфляції і зростання цін лише у першому місяці, щоб стало зрозумілим, що ми будемо мати на кінець року”, – підсумував Дорошенко.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *