Що буде з коаліцією? А чи вона існує?
Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Октисюк прокоментував вихід із коаліції Юрія Бублика та його попередження про те, що відповідні заяви написали вже щонайменше десять нардепів.
Експерт зауважив, що нині ситуація в коаліції дуже складна. Так, ЗМІ регулярно публікують матеріали про те, що хтось із нардепів покидає парламентську більшість, чи просто виявляє бажання піти.
За словами Октисюка, нині усі розуміють, що ситуація неймовірно хитка, і саме тому окремі депутати, як от представники «БПП», ідуть на шантаж, аби отримати якомога більше фінансових вигод від свого перебування в коаліції.
«Більшість депутатів сьогодні відчувають певну кризу, оскільки дуже скоротилася ресурсна база, а також доходи від доступу до монополій. Скоротилися обсяги фінансування депутатів центральними апаратами своїх партій, і зараз у парламенті можуть заробляти лише ті, хто має доступ до якихось державних монополій, або можуть впливати на ухвалення якихось рішень на високому рівні», − пояснив аналітик, додавши, що натомість більшість нардепів не має можливості заробляти, або бути включеними в ухвалення рішень і відстоювати свої інтереси.
На думку фахівця, якщо ситуація з заявами про вихід депутатів з фракції коаліції стане більш масовою, то виникне просте запитання, що з нею робити далі?
Він запевнив, що розпад коаліції – лише питання часу, оскільки в парламентській більшості статистично налічується менше 220 депутатів, а в юридичному плані коаліції не існує взагалі.
«Як влада вирішуватиме питання з цими виходами депутатів? Або буде більше мотивувати своїх депутатів, або ухвалювати рішення і заповнювати ці квоти іншими людьми. Але навряд чи йтиметься про дострокові парламентські вибори», – резюмував експерт.