Серед європейських країн Україна стала лідером по зростанню цін на їжу

Лідером по підвищенню цін на продукти серед країн Європи стала Україна.  Відзначається, що протягом лише цього року харчування подорожчало більш ніж на 15%

За рік споживчий кошик українців подорожчав більш ніж на 15%. Цього року лідером подорожчання стало сало. За даними державної статистики, ціна на національний продукт виросла на 67%, свинини – на 47%, яловичина додала у вартості 34%, курятина подорожчала на 32%.

Експерти пояснюють це тим, що зараз в Україні найбільш низьке поголів’я великої рогатої худоби і свиней за всі роки незалежності. Крім того, молочні продукти подорожчали в середньому на 30%. Ціни на вітчизняні продукти вже впритул наблизилися до європейських цін.

Єдине, що подешевшало – це гречка, яка тепер дешевше майже на чверть. Ціни на цукор, яйця і рослинна олія практично не змінилися.

Нагадаємо, раніше глава Міністерства соціальної політики України Андрій Рева пояснив, чому сьогодні на харчування українці витрачають половину своєї заробітної плати. Зокрема, він заявив, що причина полягає не в тому, що українці недостатньо заробляють, а в тому – що багато їдять.

У приклад політик поставив жителів Німеччини, які, як він зазначив, на їжу витрачають 14% від прибутку.

Така заява Міністра відразу ж викликало обурення серед користувачів соцмереж. Як вважає політолог Віталій Бала, цим чиновник підписав собі “вирок”.

Як відомо, раніше в ході проведеного соцопитування з’ясувалося, що переважна більшість жителів України вважають за краще домашнє харчування. У той же час близько третини українців хоча б раз на місяць вживають їжу, приготовлену поза домом.