Саакашвілі назвав «дурістю» різке підвищення “мінімалки” в Україні


Лідер нового українського політичного руху «Рух нових сил», екс-губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі вважає нераціональним недавнє підвищення мінімальної зарплати в країні. Таку думку колишній чиновник висловив в ефірі ранкового шоу на телеканалі ICTV. Він підкреслив, що різке збільшення мінімальної заробітної плати в Україні до 3200 гривень – це дурість, оскільки вдарить по малому бізнесу через необхідність платити більше податків.

«Жоден бізнес ніде в світі не може відразу в два рази збільшити мінімальну зарплату … Таке може бути, якщо економіка дуже швидко росте», – зазначив політик.

«Це настільки нераціонально … Звичайно, заробітні плати у нас низькі, звичайно, їх треба підвищувати, але за рахунок чого? За рахунок зростання економіки », – додав Саакашвілі.

На його переконання, Україні зараз слід скоротити податки мінімум на 60%, знизити рівень держрегуляції на 80%, скоротити мінімум в два рази державний апарат, скасувати обласні держадміністрації та провести безліч інших подібних скорочень. Тільки в такому випадку, за словами екс-губернатора Одеської області, в країні почнеться економічне зростання і вона «досягне рівня останнього року правління Януковича».

«Ось тоді можна буде і зарплати підвищувати», – підкреслив Саакашвілі.