У Британії почалося розслідування щодо втручання РФ у референдум щодо Brexit

Згідно з даними дослідження Каліфорнійського університету в Берклі та британського Університету Суонсі, Росія могла вплинути на результати референдуму про вихід Великої Британії з Євросоюзу.

За кілька днів до референдуму в червні 2016 року в соціальній мережі Twitter було зареєстровано акаунти, з яких було сумарно розміщено понад 45 тисяч постів на підтримку Brexit.

Через кілька днів після референдуму акаунти були деактивовані, передає Голос Америки.

“Росія втручається та намагається підірвати довіру громадськості до політичних інститутів і провідних ЗМІ в західних країнах. Необхідно розглядати поширення фейкових новин із фальшивих акаунтів на Twitter і Facebook у цьому ключі, як реальну загрозу нашій демократії”, – заявив член парламенту Великої Британії Даміан Коллінз.


23 червня 2016 року британці на референдумі сказали ні збереженню Великої Британії в складі Європейського Союзу. За вихід країни з ЄС проголосувало 52% виборців, проти – 48%. Шотландія та Північна Ірландія в основному проголосували за збереження членства Сполученого Королівства в ЄС, а Вельс і Англія підтримали Brexit.

29 травня 2017 року Єврокомісія опублікувала ключові вимоги до Великої Британії в процесі виходу зі складу Євросоюзу. Основну увагу Брюссель сконцентрував на фінансових питаннях і на правах громадян.

У ЄС підрахували, що фінансові зобов’язання Великої Британії щодо ЄС стосуватимуться 74 європейських установ.