Розкрадання в Укроборонпромі: ЗМІ показали “відкат” Гладковського

У новій частині розслідуванні йдеться, зокрема, про період 2016–2017 років, коли «Укроборонпром», як стверджують у проекті «Бігус.інфо», закупив російські деталі для літаків Ан-26, заплативши вп’ятеро більше від реальної ціни.

Колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони і бізнес-партнер президента Олег Гладковський особисто щонайменше один раз отримував “відкат” з розкрадання в оборонному комплексі. Як стверджують розслідувачі, $30 тис. він ніби то мав за поставку деталей для ремонту в Україні літаків Національної гвардії Казахстану.

Про це йдеться в розслідуванні “Bihus.info”.

Вказані висотоміри доставили в Україну в січні 2017. «АН Сервіс» вказала їхню вартість у 11,85 млн грн, а привезла деталі з ОАЕ. Тамтешня фірма-відправник «Double Power FZE» оформила їх на експорт як «запчастини для цивільних вертольотів». «Сама компанія Double Power FZE придбала їх в іншої фірми з тих самих ОАЕ, яка, в свою чергу, купувала їх уже безпосередньо у російської “прокладки”», — йдеться у розслідуванні журналістів. Вартість вантажу в ОАЕ складала близько $90 тис.

З Москви вантаж, за даними Bihus.Info, вилітав з ціною приблизно $85 тисяч. «Це означає, що насправді висотоміри коштували в 7 разів дешевше, аніж державний концерн люб’язно заплатив за них Гладковському-молодшому з бандою», — йдеться у розслідуванні.

Посилаючись на документи і дані митниці, журналісти дійшли висновку, що «Укроборонпром» заплатив $580 тис. за товар, чиста вартість котрого складала близько $85 тис.

«Якщо додати реальні транспортні витрати — висотоміри можна було привезти в Україну за $120 тис. Тобто по-чесному — п’ятикратна переплата з all-inclusive у купівлі й доставці. А тепер давайте порахуємо прибуток організаторів схеми. Із $460 тис. переплати угруповання витратило 160 на організацію афери: переведення в готівку, транзитні фірми, розмитнення за завищеною ціною. Чистий прибуток склав $300 тис.», — підкреслили в розслідуванні.

При цьому 80% авансу розділили між собою ймовірні учасники схеми.

 Як свідчить їхнє листування, 30 тисяч доларів отримав Олег Гладковський, 10 тисяч – нинішній директор “Укроборонпрому” Павло Букін.
Розкрадання в Укроборонпромі: ЗМІ показали "відкат" Гладковського
Ще 46,6 тисяч – забрали на двох безпосередні організатори постачання Ігор Гладковський (син екс-заступника секретаря РНБО) та його бізнес-партнер Віталій Жуков.

На той момент Букін очолював “Укрспецекспорт”, який займався закупівлею деталей. Чиновник нібито особисто замовляв товар у Гладковського-молодшого та його партнерів.

Журналісти стверджують, що чистий прибуток від тієї угоди сягав 300 тисяч доларів.

У розслідуванні також йдеться, що Гладковському-старшому відраховували частку не лише зі згаданої закупівлі.

Журналісти анонсували ще одну частину розслідування, яке стосується розкрадання оборонної сфери та ролі в ній правоохоронних органів.

Нагадаємо:

25 лютого видання “Bihus.info” оприлюднило розслідування про те, як люди з оточення Петра Порошенка курують розкрадання в оборонній сфері. У розслідуванні фігурував син заступника секретаря РНБО Ігор Гладковський.

За даними журналістів, 22-річний Гладковський-молодший разом із партнерами організував постачання контрабандних російських деталей для військової техніки, за які держпідприємства переплачували у 2-4 рази, купуючи його у фірм-прокладок. Керівництво “Укроборонпрому” знало про оборудки і давало на них згоду.

Гладковський-старший закликав правоохоронні органи перевірити оприлюднені у розслідуванні дані та заявив про тимчасове припинення своїх повноважень.

Гладковський-молодший заявив, що подасть до суду на журналістів програми “Наші гроші” через оприлюднене розслідування, в якому він фігурує.

Президент Петро Порошенко вимагає у правоохоронних органів проведення термінової перевірки інформації, викладеної у розслідуванні журналістів.

В “Укроборонпромі” заявили, що вважають некоректним оцінювати розслідування про корупційні схеми за участі оточення президента України і звинуватили журналістів у маніпуляції. Разом з тим концерн відсторонивдиректорів двох своїх підприємств у зв’язку з розслідуванням про розкрадання.

У свою чергу в НАБУ заявили, що вже займалися деякими фактами корупції в оборонній сфері, які викладено у розслідуванні ЗМІ.

27 лютого генпрокурор Юрій Луценко підтвердив, що частину деталей для військової техніки Україна отримує контрабандою з Російської Федерації.

Олег Гладковський заявив, що справа, в якій фігурує його син Ігор, “штучно скомпільована з брехливих провокаційних фактів” і її намагаються використовувати у виборчій кампанії”.

4 березня Порошенко звільнив Гладковського з РНБО.

Українська правда