“РОТТЕРДАМ ПЛЮС-ПЛЮС”: НОВЕ ЗРОСТАННЯ ТАРИФІВ НА СВІТЛО ОПОСЕРЕДКОВАНО ЗАЧЕПИТЬ УСІХ УКРАЇНЦІВ

Експерт пророкує зростання вартості комунальних послуг і перевезень електротранспортом.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг дозволила підняти ціни на електроенергію. Цього разу зростання тарифів складатиме 16% і стосуватиметься бізнесу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На затвердження нових тарифів, які дотепники вже встигли охрестити “Роттердам плюс-плюс”, прибули силовики – патрульні поліцейські чергували коло дверей, а автобус зі спецпризначенцями розташувався неподалік будівлі. За інформацією ТСН, спокій та безпеку членів комісії в цей день охороняли не менше трьох десятків правоохоронців.

На засідання прийшли народні депутати, котрі звинуватили регулятора в заангажованості та нагадали, що скандально відома формула розрахунку “Роттердам+” незаконна й абсурдна. Комісія ж на чолі з колишнім менеджером компанії Roshen Дмитром Вовком на депутатів уваги не звернула й одноголосно ухвалила нові тарифи. “Це рішення національною комісією було підготовлено, дякую всім за виступ”, – заявив Вовк.

Експерт у галузі енергетики Андрій Герус прогнозує, що нова вартість світла для комерційних організацій неодмінно відіб’ється на гаманцях і простих українців. “У нас буде ще один інфляційний чинник, тому що в собівартості всіх товарів і послуг є електроенергія. Десь вона може бути 40%, як в подачі холодної води, тому перш за все це зростання тарифів на холодну воду. Метро, трамвай, тролейбус – 20% електроенергії”, – пояснив він.

У тарифах на енергетику в Україні немає економічного обґрунтування. Про це заявив голова громадської організації “Громадський аудит” Максим Гольдарб в ефірі програми “Великий вечір” на телеканалі NewsOne.

“Коли українська журналістка у нього запитала:” Дивіться, в Україні вирощується полуниця. Раз вона вирощується у нас, то вона повинна коштувати 50 гривень за кілограм. Ви ж продаєте нам її і встановлюєте ціну на полуницю, образно кажучи, по 500 гривень. Ну це ж не правильно – це наша полуниця “, – знаєте, що він відповів:” А навіщо ми вам буде продавати її по 50, якщо по 500 можемо продавати за кордон “, – сказав він.

Гольдарб пояснив, що вартість тарифів не обґрунтована економічно, а розраховується виходячи з бажання чиновників заробити.