Loading...

Росія планує відмовитися від відправки “гумконвоїв” на Донбас? Пєсков спростував

Росія планує у наступному році відмовитися від відправки “гумконвоїв” на Донбас, повідомляє РБК з посиланням на джерела в уряді РФ.

“Доручення Мінфіну Росії “виключити з проекту федерального бюджету на 2018 рік і на плановий період 2019 і 2020 років у повному обсязі витрати на надання в 2019-2020 роках гуманітарної підтримки окремим територіям” було дано за підсумками наради у віце-прем’єра Дмитра Козака 1 вересня”, – повідомляє російське інформагентство, відзначаючи, що у нього є копія протоколу, справжність якого підтвердили двоє федеральних чиновників

Згідно з повідомленням, уряд має намір відмовитися від “гуманітарної підтримки окремих територій на користь фінансування проектів у Криму і Калінінграді”. Під “окремими територіями” мається на увазі Донбас, кажуть джерела РБК.

Мінфін у відповідь на запит ЗМІ відмовився від коментарів, як і представник заступника голови уряду РФ Дмитра Козака.

Крім того, співрозмовники РБК в Держдумі і в уряді підкреслюють, що навіть якщо РФ вирішила припинити витрати на “гуманітарну допомогу” Донбасу, це не означає, що фінанси перестануть надходити в окуповані Донецьк і Луганськ.

Фінансування “ЛНР” і “ДНР” повністю засекречено, описується секретними постановами уряду, закритими рядками в бюджеті, сказало одне з джерел РБК. “Гуманітарна підтримка”, на його думку, була лише одним із кількох каналів фінансування.

За даними РФ, з серпня 2014 року на Донбас направлено 68 автоколон “гумконвоя”, які доставили більше 70 тис. т вантажів.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що зменшення “гуманітарної допомоги” РФ Донбасу не планується.

Про це він сказав, відповідаючи на прохання підтвердити або спростувати публікації ЗМІ, передає російське агентство “РИА Новости”.

 “Там йде певний перерозподіл, але, разом з тим, це не означає, що буде скорочення якихось напрямків на користь якихось там, мова йде просто там про впорядкування”, – сказав Пєсков.

Як відомо, раніше російське агентство “РБК”, з посиланням на джерела, повідомило, що російський уряд має намір відмовитися від “гуманітарної підтримки” окупованого Донбасу на користь фінансування проектів в Криму і Калінінграді.

Нагадаємо, 24 серпня повідомлялося, що 68 автоколон із так званою “гуманітарною допомогою” вирушили з Росії на тимчасово окупований Донбас.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *