Родичі померлого від коронавірусу обурені: Тіло видали в мішку й зачинили двері

Кількість інфікованих коронавірусом на Тернопільщині знову зросла. Тепер є 24 хворих, з них 9-еро – це медики з Монастириської райлікарні. Практично усі лікарі в яких виявили коронавірус ще кілька днів тому приймали пацієнтів і їздили по району. На 27 березня в Монастириському районі інфікованих коронавірусом 22 особи: м.Монастириська – 12, с.Швейків – 5, с.Ковалівка – 4 (1 летальний), с.Горішня Слобідка – 1.В їх числі 5 лікарів, 4 медсестри, 2 санітарки, 2 держслужбовці, 1 дитина.Саме з цього регіону перший загиблий від хвороби — 68-річний чоловік. 

У Тернопільській області медики видали тіло чоловіка, який помер від коронавірусу, у мішку й не пояснили родичам, як правильно поховати його. Про це розповіла дочка 68-річного померлого Анна Поліщук, передає “Радіо Свобода”

Вона зазначила, що з лікарні зателефонували її сестрі та сказали приїхати зі своїм транспортом і домовиною, щоб забрати покійного. Причому тіло винесли з медустанови в мішку й зачинили двері. Щоправда, нести його до машини допомогла медсестра.

 “Батько важив 100 кг. Поклали тіло тата самі в труну, не маючи жодного захисного одягу. Коли сестра телефонувала в лікарню, їй сказали, що медперсонал НЕ буде себе наражати на небезпеку. А далі труну не могли в бус засунути. Тоді вже телефонувала до головного лікаря, той порадив просити людей. Але всі тікали. Лише за дві години вийшов медик у захисному костюмі й допоміг домовину поставити в машину”, – згадує Поліщук.

За словами жінки, односельці боялися навіть викопати могилу. Посприяв мер Монастириська – знайшов людину, що зробила це.

“Опускали тіло мер, його заступник, голова сільської ради та мій шурин. Сестра світила телефоном, а вони закопували яму, бо був вечір”, – зазначила Поліщук.

Після смерті існує ризик заразитися”

Керівник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук каже, навіть після смерті існує ризик заразитися коронавірусом. Саме тому всіх, хто помиратиме від коронавірусу будуть ховати в пакетах і в закритих трунах. Займатися мають цим відповідні служби. Родичі ж які були в контакті з інфікованим повинні сидіти в карантині на самоізоляції.

Та от, доньці померлого і її чоловікові, які займалися похованням батька і контактували в останні дні з хворим до сьогодні не зроблено тестів на наявність коронавірусної інфекції.

“Ніхто до нас не подзвонив, не спитав чи необхідно проводити ці тести. Ми батька возили в лікарню і водили. Лікарі про це знають, але про нас забули”, – розповідає Ольга Тутова.

В обласній охороні здоров’я виправдовуються, тести зроблять, але не одразу. Бо зараз терміново перевіряють усіх медиків Монастириської лікарні. Практично весь медперсонал контактував з інфікованою медсестрою, яка зараз у важкому стані в реанімації. І вже є 9 медиків, які захворіли на COVID-19.

Тільки контактних осіб в регіоні вже є близько 3000, кажуть правоохоронці та тернопільське обласне управління охорони здоров’я. Перевірка лікарів триває і сьогодні. Більшість працівників районної лікарні, у яких виявлено коронавірус ще кілька днів тому приймали пацієнтів. Стосовно ж транспортування і організації поховання загиблого від коронавірусу чиновники обіцяють розібратися і вжити необхідні міри. Зізнаються, в державі до сьогодні не існує інструкції – хто і як має проводити поховання людей які померли від коронавірусу.