РФ трясе: в Москву стягнули бронетехніку

У суботу, 23 січня, в Москві (Росія) на мітингу на підтримку заарештованого опозиційного політика Олексія Навального відбулися зіткнення з поліцією. Були затримані десятки осіб. Як пише “Медуза“, на під’їзді в сторону російської столиці помітили колону важкої бронетехніки.

  • У низці міст РФ затримали голів штабів Навального. Деяких – іще до початку мітингів.
  • На вулиці вийшли тисячі людей. Протестувальники скандували “Геть царя” і “Путіне, йди геть”.
  • ОМОН затримував людей прямо на вулиці. У Владивостоці силовики кийками розганяли людей, пролунали постріли.
  • Під час акції затримали дружину Навального.

Відзначається, що люди почали збиратися на Пушкінській площі ще до 14:00 (13 за Києвом). Але до цього в центр російської столиці вже стягнули силовиків і спецтехніку.

Станом на 17:00 колона мітингувальників рухалася по вулицями Повстання, Маяковського і Ливарному проспекті, і завершить хід на площі Повстання. Також спецтехніка силовиків стала залишати Марсове поле.

Бронетехніка поблизу Москви

“Шановні громадяни, переконливе прохання не створювати масових скупчень з метою уникнення поширення коронавірусної інфекції. Дотримуйтесь соціальної дистанції, використовуйте маски і рукавички”, – повідомлялося по гучномовцю з машин силовиків.

Протестувальники на дахах туалетів на Пушкінській площі

Як пише “Новая газета” серед протестувальників були провокатори, які закидали співробітників ОМОНу пластиковими пляшками, камінням і дрібницями. Люди просили їх цього не робити.

У сутичках з ОМОНом постраждали люди
Протест у Москві

Також у центрі Пушкінської площі омонівці затримали кількох осіб, побивши їх кийками під крики протестувальників “Свободу політв’язням” і “Свободу Навальному”.

Під час акції протесту в Москві затримана дружина Олексія Навального Юлія, всього по країні понад 1300 затриманих.

У той же час, “ОВД-Инфо” повідомляє вже про 1338 затриманих по країні. Цифра ще далеко не остаточна, в Москві і Петербурзі акції тривають.

За оцінками “Нової газети”, на Пушкінській площі в Москві зібралося близько десяти тисяч людей.

Журналісти Reuters оцінюють число присутніх на акції на підтримку Навального в Москві мінімум у 40 тисяч людей. МВС називало цифру в десять разів меншу.

Силовики оточили площу, вибратися звідти складно. Зелене світло світлофора на переході не загорається, весь час горить червоне.

До станції метро “Пушкінська” під’їжджають автобуси Росгвардії. Поліцейські вибірково затримують учасників протесту, в тому числі жінок і дітей. Із затриманими правоохоронці поводяться дуже жорстко, б’ють.

ОМОН сильно відтісняє людей, тому вони стрибають у перехід з підвищень біля нього. Поліція також сама скидає людей з парапетів станції метро.

На Страсному бульварі в Москві, де перебувало близько тисячі людей, почалися жорсткі сутички протестувальників із поліцією, хтось запалив фаєр. Як передає “Нова газета”, група молодих хлопців побила поліцейського, інші учасники протесту намагалися їм завадити.

РФ трясе: в Москву стягнули бронетехніку