Рева: тарифи на газ виростуть на 25%

Згідно з прогнозами Національного банку України, тарифи на газ для населення в тому випадку, якщо їх все-таки підвищать, зростуть на 25%, 26 вересня заявив журналістам міністр соціальної політики України Андрій Рева, повідомляє Укрінформ.

“Я не знаю середньої суми по субсидіях, тому що я не знаю, якою буде ціна на газ. Будуть зроблені перерахунки всіх складових тарифів: гарячої води, опалення. Ті цифри, які ми заклали, виходять з прогнозу НБУ. А він передбачає зростання тарифів на 25% “, – зазначив міністр.

Також Рева відзначив, що про значне скорочення кількості субсидіантов найближчим часом говорити не доводиться.

“Питання в площині підвищення на 50% не обговорювалося. Не думаю, що він з’явиться, з огляду на необхідність коригувати бюджет”, – додав він.

Для того, щоб зрозуміти кількість субсидіантів, діють два фактори. Перший – зростання зарплат і пенсій, другий – зростання тарифів на газ. Якщо ці два процеси будуть узгоджені, то сума, яка буде потрібна на субсидії на наступний рік, не буде відрізнятися від тієї, яка потрібна на цей рік.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко на телеканалі ZIK розповів міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Відповідаючи на питання ведучої, чи підвищаться тарифи в Україні, Андрій Рева зазначив, що переговорний процес щодо тарифів ще не завершився. Водночас міністр повідомив, що Нацбанк прогнозує зростання тарифів на 25%.

Андрій Рева також відповів на питання ведучої, чи буде збільшена кількість субсидій після підвищення тарифів:

«На наступний рік на субсидії у бюджеті закладено 55 мільярдів гривень. А для того, щоб зрозуміти баланс і кількість субсидіантів, діють два фактори. Перший – зростання минулорічне і цьогорічне зарплат і пенсій після пенсійної реформи, а також те, що кількість субсидіантів і розмір субсидій іде на зменшення. Другий – зростання тарифів на газ.

Так от, якщо ці два процеси будуть узгоджені, то сума, яка буде потрібна на субсидії на наступний рік, не буде відрізнятися від тієї, яка потрібна на цей рік», – пояснив міністр соціальної політики.

Андрій Рева прогнозує, що після підвищення тарифів, кількість субсидіантів не зменшиться, а сам розмір субсидій залишиться приблизно таким, яким був цього року.

Як відомо, в проекті держбюджету на 2019 рік передбачено виділення 55,1 млрд грн на комунальні субсидії, що на 15,9 млрд грн менше від рівня 2018 року.

Натомість у Міністерстві фінансів запевнили, що субсидії вистачить на всіх, навіть якщо ціну на газ піднімуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *