Разові додаткові виплати у травні: хто і скільки отримає

Українці, які згідно з постановою Кабінету міністрів, мають статус ветеранів війни, жертви нацистських переслідувань або дітей війни отримають одноразову матеріальну допомогу. Кому і в якому розмірі призначена одноразова додаткова допомога, повідомляється на FBC.

Так, в 2021 році одноразова щорічна виплата була збільшена і до Дня пам’яті та примирення ветерани, а також учасники бойових дій отримають підвищені суми. Кошти мають бути виплачені до 5 травня.

Особам з інвалідністю:

I групи – 4421 гривень

II групи – 3906 гривень

III групи – 3391 гривень

Учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років), в’язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків – 1491 гривня

Особам, у яких є особливі заслуги перед Батьківщиною – 4421 гривню

Членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю в наслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю в слідстві загального захворювання, трудового травматизму та з інших причин, які не одружилися вдруге – 966 гривень.

Учасникам війни та колишнім в’язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 612 гривень.

Якщо ветерани одночасно відносяться до декількох категорій, то допомога буде виплачуватися тільки одна – та, що в більшому розмірі, – уточнюється в повідомленні.

Грошову допомогу будуть перераховувати місцевим органам соціального захисту населення, центрами по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат на спеціальні рахунки військових частин, установ, організацій за місцем служби.

Якщо одержувачі допомоги, які мають на неї право, не отримали гроші 5 травня, то вони можуть звернутися за нею до місцевих органів соціального захисту за місцем реєстрації і отримати її до 30 вересня.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”