Рахунки боржників під загрозою: чиї рахунки й на підставі чого арештовуватимуть

На сторінці Міністерства юстиції України в соціальній мережі Facebook з’явилася інформація про наказ, який 10 днів тому набув чинності, про автоматизований арешт коштів боржників на рахунках у банках.
Це дозволяє виконавцям володіти інформацією про номери рахунків боржників-фізичних осіб і сум коштів, які є на їх рахунках. Процедура автоматичного арешту коштів буде відбувається шляхом інформаційної взаємодії державних або приватних виконавців і банків.
“Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП) забезпечує обробку даних про боржника і вносить відомості про нього до Єдиного реєстру боржників (ЄРБ) одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження. Цей реєстр формується з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов’язання боржників та запобігання відчуження боржниками майна”, – йдеться в повідомленні Мін’юсту.
Відомо, що станом на вівторок, 13 квітня, до Єдиного реєстру боржників внесено дані по 5 582 004 фізичним особам. Статтею 3 Закону України “Про виконавче провадження” визначено виконавчі документи, на підставі яких Виконавець може розпочати примусове виконання рішення.
Мін'юст України, скріншот: Facebook
Мін’юст України, скріншот: Facebook
“Під час виконання вищевказаних виконавчих документів про стягнення коштів, додаткове рішення суду для застосування автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках, а також для отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників-фізичних осіб та сум коштів, наявні на таких рахунках, не потрібно”, – підсумували в повідомленні Міністерства юстиції України.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”