Путін розчарувався. Еволюція ставлення президента РФ до Трампа в цитатах

У грудні 2015 року президент РФ Володимир Путін говорив, що вітає прагнення кандидата в президенти США Дональда Трампа перейти “на інший рівень відносин” із Москвою. Але через півтора року російський президент виявився ним незадоволений. “ГОРДОН” у цитатах переказує еволюцію ставлення Путіна до Трампа.

Під час передвиборної кампанії Трамп неодноразово обіцяв покращити стосунки з Росією. Він, наприклад, казав, що антиросійські санкції неефективні та їх потрібно скасовувати. Також Трамп обіцяв, що може визнати анексію Криму. На тлі суперниці, кандидата від Демократичної партії США Гілларі Клінтон, Дональд Трамп виглядав проросійським, і це не могло не подобатися Кремлю.

17 грудня 2015 року

“Він дуже яскрава людина, талановита, безсумнівно. Не наша справа визначати його чесноти, це справа виборців США, але він абсолютний лідер президентської гонки. Він говорить про те, що хоче перейти до іншого рівня відносин, більш щільного, глибокого рівня відносин із Росією, хіба ми можемо цього не вітати? Звичайно, ми це вітаємо”, – говорив Путін на великій прес-конференції наприкінці 2015 року.

Наступного дня Трамп відповів компліментом на адресу Путіна:

“Завжди велика честь отримати комплімент від людини, яку поважають не тільки у своїй країні, але й за її межами”.

26 жовтня 2016 року

Під час виступу в дискусійному клубі “Валдай” Путін заявив, що про зв’язки Трампа з Росією кажуть, тільки щоб підвищити шанси на перемогу у виборах кандидата від демократів Гілларі Клінтон.

“Це повна маячня та повна нісенітниця, це просто спосіб внутрішньополітичної боротьби, спосіб маніпулювання громадською думкою напередодні президентських виборів у самих Сполучених Штатах. Я взагалі рідко бачу, коли щось випадково створюють провідні ЗМІ. Цю саму ідею вкинули в суспільну свідомість під час президентської кампанії США, на мій погляд, тільки з однією метою – з метою боротьби тих, хто захищає кандидата Демократичної партії пані Клінтон у боротьбі з представником Республіканської партії, у цьому разі, у боротьбі з паном Трампом”.

10 листопада 2016 року

Через два дні після перемоги Трампа на виборах прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що підходи Трампа та російського президента до зовнішньої політики “феноменально схожі”.

“Якщо ви згадаєте відповідний уривок із виступу Путіна на недавньому Валдайському форумі та порівняйте це з відповідним уривком з учорашнього виступу Трампа, коли він вийшов уже після того, як стало відомо, що він президент, вони висловили однакові основні посили щодо зовнішньої політики, і це вражає”.

21 листопада 2016 року

Уже після обрання Трампа Путін закликав не акцентувати на радикальності деяких обіцянок нового президента США.

“Ми всі добре розуміємо, усі знають, що між передвиборною риторикою та реальною політикою велика різниця завжди практично в усіх країнах. Що стосується заяв пана Трампа про те, що хотів би повернути у США підприємства та забезпечити тим самим робочі місця у своїй власній країні… Ну що тут поганого?”.

4 грудня 2016 року

“Оскільки він зміг домогтися успіху в бізнесі, це свідчить про те, що він людина розумна. А якщо розумна людина, то значить, він цілком і досить швидко усвідомлює інший рівень відповідальності. Ми виходимо з того, що він буде діяти саме з цих позицій”, – заявляв російський президент в інтерв’ю телекомпанії “Мир”.

(Водночас оглядач Washington Post Ендрю Рот уважає, що це трохи “двозначний комплімент”).

17 січня 2017 року

Путін також став на захист Трампа, коли BuzzFeed опублікував суперечливе досьє, у якому стверджували, що у російських спецслужб є компромат на обраного президента США.

“Що, хтось думає, що спецслужби ганяються за кожним американським мільярдером? Звичайно, ні, це просто повна маячня… Трамп приїхав і віддразу ж побіг зустрічатись із московськими повіями. Це доросла людина і, крім того, людина, яка багато років займалась організацією конкурсів краси. Він спілкувався з найкрасивішими жінками світу. Я ледве уявляю, що Трамп, який більшу частину життя займався організацією конкурсів краси та спілкувався з найкрасивішими дівчатами світу, відразу ж після приїзду до Москви побіжить у готель до наших дівчат низької соціальної відповідальності. Хоча я впевнений, що вони в нас найкращі у світі”, – говорив він.

12 квітня 2017 року

Перший серйозний конфлікт між США та Росією стався на ґрунті війни в Сирії: 7 квітня американський есмінець розбомбив “Томагавками” військовий аеродром сирійських урядових військ. У Пентагоні заявили, що це – відповідь на хімічну атаку у провінції Ідліб, у якій Вашингтон звинувачує режим Башара Асада. Через тиждень суперечок між дипломатичними відомствами країн, Путін визнав: за Обами було краще.

“Можна сказати, що рівень довіри на початковому рівні, особливо на військовому рівні, не став кращим, а, найімовірніше, деградував”, – заявив Путін.

 


Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *