Приколісти: у ВР хочуть легалізувати самогоноваріння, але не всім

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який легалізує самогоноваріння в Україні. Втім легально варити самогон можна буде лише за умови, що це ж домогосподарство одночасно виготовлятиме й молоко.

Законопроєкт про скасування штрафів за самогоноваріння опублікований на сайті Верховної Ради під №4153.

Проєкт цього закону передбачає, що на 1 тонну молока домогосподарство може гонити 150 літрів самогону. Фактично, у такий спосіб автори законопроєкту подбали про виробників самогону, адже тепер запивки їм точно вистачатиме.

Втім автори законопроєкту називають іншу причину такої прив’язки. Вони стверджують, що в такий спосіб сподіваються зупинити скорочення поголів’я великої рогатої худоби в Україні.

Пояснення однієї з авторок

Однією з авторок цього законопроєкту виступає депутатка від “Слуги народу” Галина Третьякова, яка раніше потрапляла в скандал через “неякісних дітей”. Вона й пояснила дивні норми законопроєкту в коментарі “Громадському радіо“.

Щоб збалансувати у фермерському домогосподарстві виробництво молока, зробити його прибутковим, деякі європейські країни дозволяють отримувати дохід за рахунок продажу міцних алкогольних напоїв. Наприклад, це досвід Швейцарії і Великої Британії, – зазначила Третьякова.

Крім того, вона поділилася можливими подальшими планами після завершення депутатської каденції. Звучатиме дещо несподівано, але це купівля кількох корів і самогоноваріння.

“Та коли я закінчу депутатську діяльність, то для того, щоб виробляти самогон, який є високоприбутковим продуктом, куплю двох-трьох корів”, – заявила народна обраниця.

Вона переконана, що баланс виготовлення молока в поєднанні з високоприбутковим самогоном призводить до того, що домогосподарство стає прибутковим. Чи планує Галина Третьякова закінчувати свою каденцію одразу після схвалення законопроєкту – не уточнюється.

Самогоноваріння в Україні: коротко

  • Нині в Україні самогоноваріння заборонене, але покарання за це зовсім незначне – від 51 до 170 гривень.
  • За увесь 2018 рік суди розглянули лише 197 справ за цією статтей і наклали штрафи на 80 людей.