Loading...

Прокуратура завела справу проти глави “Нафтогазу” Коболєва в зв’язку зі зміною глави “Укрнафти”

Прокуратура Києва проводить досудове розслідування за підозрою в зловживанні головою правління НАК “Нафтогаз України” Андрієм Коболєвим своїми посадовими обов’язками щодо несвоєчасного відсторонення від виконання обов’язків колишнього голови правління компанії “Укрнафти” Пітера Ванхеке і двох членів правління.
Про це йдеться в визначеннях Печерського районного суду Києва від 18 січня, передає БізнесЦензор з посиланням на Українські Новини.
На думку слідчих прокуратури, через те, що Коболєв, будучи головою правління мажоритарного акціонера і головою наглядової ради “Укрнафти”, своєчасно не вжив заходів щодо відсторонення колишнього керівництва, податковий борг компанії збільшився на 5,49 млрд грн.
Як зазначає агентство, кримінальне провадження з цього приводу було відкрито ще 20 травня 2016 року, при цьому судові ухвали в його рамках до поточного моменту в Держреєстрі не оприлюднювали.
Одним із визначень від 18 січня Печерський райсуд надав слідчим прокуратури тимчасовий доступ до документів, які регламентують трудові відносини та повноваження Коболєва в “Нафтогазі”, а також протоколи робочих нарад з питань боргів “Укрнафти” з профільними міністерствами та урядом.
Другим визначенням слідчим надано доступ до документів “Укрнафти”, які регламентують обов’язки Коболєва як голови наглядової ради.
Також слідчим надано доступ до всієї вхідної / вихідної кореспонденції між колишніми членами правління “Укрнафти” і Коболєвима, а також до архіву електронного листування з корпоративних поштових скриньок Коболєва і членів правління “Укрнафти” за жовтень 2015 року.
Крім того, слідчим надали доступ до документів про фінансово-господарські  відносини “Укрнафти” з компаніями “Котлас”, “Галнафта”, “Техтрейдгрупп”, “Техголдстрой”, “Поліганоль”, “Гарант-УТН” і “Верета-Союз”.

Як повідомлялося, в липні “Укрнафта” подала до Господарського суду Харківської області 6 позовних заяв з проханням зобов’язати ТОВ “Прикарпаттянафтатрейд”, “Котлас”, “Техтрейд груп”, “Галнафта”, “Гарант-УТН” погасити перед нафтовидобувною компанією заборгованість в загальній сумі 7,59 млрд грн.
За даними ЗМІ, власниками зазначених в судовому рішенні компаній є офшори, які пов’язані з групою “Приват” Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Зокрема, вони фігурували в справі про виведення $ 1,8 млрд з “Приватбанку” за фіктивними контрактами в 2014 році.
Заборгованість цих 5 компаній сформувалася за відвантажену, але не повністю оплачену сиру нафту, яка була реалізована на аукціонах “Укрнафти” в березні-серпні 2015 року.
У лютому 2016 року “Укрнафта” визнала наявність у неї дебіторської заборгованості в розмірі близько 19 млрд грн і заявляла, що не має наміру її списувати як безнадійну.
Нагадаємо, 22 липня 2015 року акціонери “Укрнафти” обрали керівником компанії Марка Роллінса, достроково припинивши повноваження Пітера Ванхеке. За дане рішення проголосувало 99,97% від кворуму. Роллинс приступив до виконання обов’язків голови правління в кінці вересня того ж року.
50% + 1 акція “Укрнафти” належить державі в особі Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України”, по 13,6% – компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, і 12,9% – Bordo Management Limited. 9,9% акцій компанії належать іншим акціонерам.
Інтереси міноритарних акціонерів представляє Ігор Коломойський.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *