Правлінню “Нафтогазу” виплатили мільйонні премії за виграш у Стокгольмському арбітражі у “Газпрому” – ЗМІ

Премії за задоволення головних вимог НАК “Нафтогаз України” у Стокгольмському арбітражі отримали глава компанії Андрій Коболєв, перший заступник голови правління Сергій Перелома, комерційний директор Юрій Вітренко, директор з юридичних питань Ярослав Теклюк і директор із корпоративної безпеки Костянтин Пожидаєв, повідомила “Економічна правда”.

Керівному складу Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України” виплатили премії за перемогу у першому раунді судового протистояння у Стокгольмі з російським “Газпромом”. Про це 22 листопада повідомила “Економічна правда”.

За даними видання, відповідну виплату в серпні погодила наглядова рада “Нафтогазу”, а самі транші здійснили у вересні–жовтні.

Рішення стосується восьми осіб. Серед них – глава компанії Андрій Коболєв, перший заступник голови правління Сергій Перелома, комерційний директор Юрій Вітренко, директор з юридичних питань Ярослав Теклюк і директор із корпоративної безпеки Костянтин Пожидаєв, ідеться в матеріалі.

У “Нафтогазі” підтвердили виплату, але абсолютну цифру повідомити відмовилися.

Видання пише, що розмір премії дорівнював одній річній зарплатні відповідного менеджера. 2016 року у Коболєва вона становила 19,3 млн грн.

“Нафтогаз” і “Газпром” із 2014 року судяться у Стокгольмському арбітражі через контракти на постачання природного газу з РФ в Україну і транзит газу через територію України з 2009 року.

Станом на квітень 2017 року позовні вимоги “Нафтогазу” до “Газпрому” становили $12 млрд. Українська компанія вимагає перегляду транзитного тарифу з ретроактивною дією, компенсації за недопостачання та інших змін до контракту про транзит газу”. У квітні “Газпром” збільшив вимоги до НАК “Нафтогаз України” за постачання газу у 20012–2016 роках із $31,7 млрд до $37 млрд.

31 травня стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив головні вимоги НАК “Нафтогаз України” у суперечці з “Газпромом”: умову “бери або плати” скасовано; заборону на реекспорт скасовано; формулу ціни на газ переглянуто з 2014 року.

У Стокгольмі відбулося вже кілька раундів слухань. 22 листопада прес-служба “Нафтогазу” повідомила, що рішення щодо контракту на постачання газу очікують 30 грудня 2017 року, а рішення в суперечці про транзит – 28 лютого 2018 року.