Позачерговий призов в Україні: кого заберуть в армію в цьому місяці

Крім призову на строкову службу в Україні також почали закликати в армію українців з вищою освітою

У серпні за наказом президента в Україні проведуть додатковий призов до армії. У травні за повістками вирушили до призовних дільниць більше 14 тисяч осіб, скільки призвуть в серпні – на даний момент невідомо. Бюджет призовної кампанії окремою постановою визначить уряд.
Кого можуть призвати до армії в серпні:
Чоловіки віком від 20 до 27 років
Придатні за станом здоров’я
Без судимості
Які не проходили військову службу
Крім призову на строкову службу в травні також почали закликати в армію українців з вищою освітою, які закінчили військові кафедри. Офіцери запасу вважаються “придатними” до 43 років. Як і строковики, служити вони повинні півтора року. До слова, ще кілька років тому закінчення військової кафедри при вузі давало право на відстрочку. Всього за сім років в Україні набралося більше 90 тисяч офіцерів запасу.

Після отримання повістки українець зобов’язаний прибути у визначений пункт збору і в термін, зазначений у повістці. Якщо ж військовозобов’язаний не з’явився за повісткою до військкомату, не повідомив у комісаріат про зміну місця проживання, йому загрожує штраф у розмірі 85-119 гривень. За повторне порушення – від 170 гривень до 255 гривень.

До слова, згідно із законом, роботодавці зобов’язані сповіщати військкомати про своїх співробітників призовного віку. (Ч. 4 ст. 34 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” від 25.03. 1992 року № 2232-XII).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *