Loading...

Поставки летального зброї Україні: Бутусов вказав на зворотну сторону медалі

Протитанкові ракети Javelin, які США планує поставити Україні, незважаючи на свою простоту експлуатації та застосування, вимагають дуже грамотної тактики і планування бойових операцій.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав журналіст Юрій Бутусов.

Він підкреслив, що не дивлячись на те, що політичний ефект від цієї події дуже великий, є ще важливі військові аспекти.

«По-перше, а що ми отримаємо, виходячи з планування поставки в 50 мільйонів доларів? Це не живі гроші, ми не будемо торгуватися, це нам виділять з фонду військової допомоги поставку на тих умовах комплектації, які прийняті в Міноборони США. “Джавелін” – це ракета нового покоління, з автоматичним наведенням за принципом “вистрілили і забули”, а технологією виробництва самонавідних ПТРК, що вражають танк в найбільш слабкозахищену проекцію – зверху, мають всього дві країни в світі – США і Ізраїль», – написав Бутусов.

«Вартість однієї ракети “Джавелін” при закупівлі Міноборони США становить не менше 100 тисяч доларів, вартість пускової установки – 130 тисяч (ПУ комплектується якісною нічною і денною оптикою). Так що навряд чи ми будемо закуповувати потім ракету самостійно. Але можна підготувати розрахунки, які будуть професійно працювати з такою дорогою зброєю», – додав він.

«Дальність пуску – 2500 метрів. У ракети дуже розумна інфрачервона система самонаведення, яка в простих умовах дає 96% прямих влучень. Але теплові перешкоди, щільний дим, погодні фактори впливають на точність розпізнавання та прицілювання. Застосовувати таке високоефективну і дорогу зброя повинні справжні професіонали, дії яких забезпечують підготовлені бойові групи. Переозброїти армію “Джавелін” ми повністю не зможемо, та й нема чого, напевно», – зазначив Бутусов.

Сучасна зброя, підкреслив журналіст, найбільш ефективна при комплексному застосуванні.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *