Посол США побачив зниження ролі олігархів в українській політиці

Посол США в Україні Джефрі Пайєтт відзначає прогрес України в боротьбі з корупцією, однак, за його словами, офіційному Києву доведеться ще багато чого зробити у цій сфері.

Як зазначив дипломат в інтерв’ю австрійському виданню Der Standard, ключовим досягненням України, на його думку, стало створення нових інститутів, зокрема, Національного антикорупційного бюро.

“У Генерального прокурора також хороші зв’язки з нами. Колишній прокурор з Департаменту юстиції США працює в якості його радника. Про це нас попросив президент Петро Порошенко. Є також екс-чиновники з ЄС, які працюють в офісі Луценка. Також українське громадянське суспільство бореться з корупцією активніше, ніж будь-коли”, – сказав Пайєтт.

На думку Пайєтта, сьогодні олігархи в Україні не такі сильні і впливові, як ще кілька років тому.

“Олігархи зараз ослабли. У нас була аналогічна проблема в США на початку 20-го століття. У нас були Рокфеллер і Карнегі. Але ми приборкали цю проблему. Україна тільки почала цей процес і їй знадобиться час”, – переконаний американський посол.

Він також наголосив, що українське суспільство не мириться мовчки з проявами корупції, а преса набагато активніше висвітлює проблему.

Тим часом за даними Freedom House, ситуація у сфері боротьби з корупцією в Україні залишається дуже поганою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *